Kancelaria Dentons doradzała grupie American Heart of Poland (AHP) w związku z finansowaniem o wartości 1,57 miliarda złotych (ok. 365 milionów euro) przeznaczonym na potencjalne akwizycje i organiczny rozwój grupy AHP. Jest to największe finansowanie w polskim sektorze opieki zdrowotnej z elementem kredytu związanego ze zrównoważonym rozwojem (SLL).

Finansowanie zostało zapewnione przez konsorcjum pięciu pożyczkodawców, w skład którego weszły BNP Paribas Bank Polska, Bank Pekao, mBank, Citi Handlowy i PKO Bank Polski, gdzie mBank działał jako agent i agent zabezpieczeń, a BNP Paribas Bank Polska jako koordynator ds. zrównoważonego rozwoju. Transakcja zapewnia środki na refinansowanie istniejącego zadłużenia, nakłady inwestycyjne oraz środki na akwizycje dla dalszego wzrostu i rozwoju Grupy AHP (w tym specjalne środki na akwizycje dla wybranych potencjalnych celów) oraz kredyt odnawialny z elementami bazy pożyczkowej.

Finansowanie umożliwia również Grupie AHP zaciąganie dodatkowego zadłużenia „second lien” oraz podporządkowanego zadłużenia z tytułu pożyczek od sprzedających.

Doradztwo Dentons obejmowało kompleksowe wsparcie dla Grupy AHP, w tym opracowanie, negocjacje i wykonanie dokumentów finansowych, które podlegają prawu angielskiemu.

„To finansowanie potwierdza silną pozycję rynkową AHP i stanowi kamień milowy w naszych planach dotyczących organicznego wzrostu i akwizycji. Cieszymy się, że mogliśmy liczyć na zespół Dentons, który wspierał nas przez cały proces finansowania – od strukturyzacji transakcji po opracowanie dokumentów finansowych oraz zamknięcie”, powiedział Adam Szlachta, Prezes Zarządu i Dyrektor Finansowy w AHP.

Prace Zespołu Bankowości i Finansów prowadził Paweł Długoborski (counsel), transakcję nadzorował partner, Mark Segall. W pracę byli także zaangażowani, Łukasz Błaszczak (senior associate) oraz Weronika Łakoma (associate). W zakresie prawa polskiego doradzał partner Tomasz Zwoliński.

Grupa AHP jest niezależnym liderem w dostarczaniu usług z zakresu opieki zdrowotnej związanych z chorobami cywilizacyjnymi, w tym opieką kardiologiczną. Grupa działa w Polsce i regionie w ramach publicznego systemu zdrowia. Dysponuje ponad 20 centrami medycznymi na terenie kraju.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com