ESG
REJESTRACJA

Organizator

WSSE

Lokalizacja

Online
Kategoria

Nadchodzące wydarzenia

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej

Data

17 kwietnia 2024
Zakończone!

Czas

10:00 - 12:00

Koszt

Darmowy

ESG Zielona energia z zielonych źródeł – jak efektywnie wytwarzać i magazynować energię

 

Sytuacja na Rynku energii w Polsce i w Europie, zwłaszcza plany Unii Europejskiej dotyczącego Zielonego Ładu i dążenia do neutralności klimatycznej, uruchamiają w przedsiębiorstwach myślenie o inwestycjach, które mają za zadanie poprawienie efektywności energetycznej, ale także obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Inwestycje te to przede wszystkim budowa własnego zielonego źródła energii takiego jak systemy fotowoltaiczne czy wiatrowe, które w znaczny sposób ograniczają emisję gazów cieplarnianych. Niestety rozwiązania OZE charakteryzują się niestabilnością produkcji energii, ponieważ są uzależnione od sił natury. Problem ten uzupełniają jednak magazyny energii. Chcielibyśmy zatem opowiedzieć Państwu jak wygląda rynek energetyczny w oparciu o energię pochodzącą z zielonych źródeł, a także jakie dokonano ostatnio zmiany w nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ponadto powiemy Państwu jak dobrze przygotować się do inwestycji w OZE, a także jak zmniejszyć ryzyko niestabilności źródła poprzez jej magazynowanie.

Webinarium adresowane jest głównie do członków zarządu, osób pracujących w działach finansowych, prawnych i zakupowych przedsiębiorstw działających lub planujących działalność na terenie WSSE “INVEST-PARK” w obszarze woj. dolnośląskiego.

Agenda:

W trakcie webinarium eksperci z firmy INNPACT, Kancelarii Prawnej Domański Zakrzewski Palinka oraz ZPUE omówią najważniejsze aspekty związane z rynkiem energii, instalacjami PV i magazynami energii oraz zmianami w nowelizacji Ustawy dot. MPZP, w tym związane m.in. z tematami:

“Aktualna sytuacja na rynku energii” – Bogdan Plata, Prezes Zarządu INNPACT sp. z o.o. (40 min.)

“Jak mądrze i bezpiecznie poprowadzić inwestycję budowy systemu PV” – Grzegorz Lewandowski, Dyrektor ds. kluczowych klientów INNPACT sp. z o.o. (20 min.)

“Zmiany w nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym” – Małgorzata Wężyk, Senior Associate DZP sp. k. (20 min.)

“Magazyny energii – przegląd technologii i możliwe rozwiązania” – Błażej Fidrocki, Menadżer ds. sprzedaży magazynów energii ZPUE S.A. (40 min.)