Dentons doradzał mBank przy udzieleniu kredytów na łączną kwotę 65,7 miliona złotych partnerom joint venture, Afcon Renewable Energy i EuroEnergy, na finansowanie elektrowni fotowoltaicznej w rejonie Boguszyna na południowym zachodzie Polski.

Elektrownia składa się z ponad 36 tysięcy modułów, 70 inwerterów i czterech stacji transformatorowych. Przewiduje się, że będzie generować około 22 GWh odnawialnej energii rocznie, co wystarczy, aby zaspokoić zapotrzebowanie około 11 300 gospodarstw domowych oraz zmniejszyć emisję CO2 o 14 800 ton rocznie.

Transakcję nadzorował Piotr Nerwiński, partner współkierujący Zespołem Bankowości i Finansów, przy wsparciu Jakuba Walawskiego (senior associate), Małgorzaty Czarneckiej (associate) i Magdaleny Pigoń (associate). Za projektowe aspekty transakcji odpowiedzialny był dr Christian Schnell, partner współkierujący Zespołem Energetyki w Europie, a także Joanna Świostek (senior associate) i Hanna Szymańska (senior associate).

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com