Właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości online rozszerzył swoją ofertę, uruchamiając własny sklep internetowy z pakietami podpisów elektronicznych. Jest to innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie w zakresie szybkiego i bezpiecznego podpisywania dokumentów z innymi osobami. Kupujący mogą nabyć określone pakiety podpisów elektronicznych (kwalifikowanych i zaawansowanych) w formie voucherów dla siebie i swoich kontrahentów lub pracowników.

Sklep online SIGNIUS umożliwia nabywanie pakietów podpisów elektronicznych w formie voucherów. Kupujący otrzymują jednorazowy kod aktywacyjny natychmiast po zakupie na swój adres e-mail wraz z prostą instrukcją aktywacji, co umożliwia błyskawiczne korzystanie z wybranego pakietu.

– Nasz sklep internetowy jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy oczekiwali usprawnienia procesu zakupu podpisów elektronicznych. Jako pierwsi w Polsce zaoferowaliśmy takie rozwiązanie w formie „voucherów”, skracając ścieżkę zakupową do minimum i oferując elastyczność w przekazywaniu podpisów innym osobom, z którymi podpisujemy dokumenty. Rozwiązanie to nie tylko spełnia te oczekiwania, ale także zapewnia pełne bezpieczeństwo usługi, dzięki temu, że wszystkie podpisy oznaczamy kwalifikowanym znacznikiem czasu oraz kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną. Nasza usługa jest w pełni zgodna z Rozporządzeniem Unii Europejskiej eIDAS i polskimi przepisami, co oznacza, że podpisy elektroniczne będą akceptowane na terenie całej Unii Europejskiej. – informuje Jack Piekarski, Wiceprezes SIGNIUS S.A.

W ofercie sklepu dostępne są pakiety kwalifikowanych i zaawansowanych podpisów elektronicznych, różniące się ilością podpisów oraz terminem ważności. To idealne rozwiązanie dla firm, przedsiębiorców i użytkowników indywidualnych, którzy chcą podpisywać dokumenty online ze swoimi partnerami biznesowymi lub pracownikami.

Możliwość zakupu dowolnej ilości voucherów pozwala dostosować korzystanie z podpisów elektronicznych do swoich potrzeb, bez dodatkowych oraz stałych kosztów.

To nie pierwsze innowacyjne rozwiązanie w ofercie SIGNIUS. W 2022 r. dostawca usług wprowadził na swojej platformie technologię weryfikacji tożsamości „na selfie”, oferując najszybciej dostępny podpis kwalifikowany w Polsce. Sama wideoweryfikacja tożsamości z kolei, na podstawie której także wydawany jest podpis kwalifikowany, realizowana jest natychmiastowo, bez wcześniejszego umawiania oraz jest zawsze wliczona w cenę pakietu podpisów.

Author

  • SIGNIUS

    SIGNIUS oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację klienta i znacznik czasu. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Centrala Spółki mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie i Berlinie.