W 2023 roku firma Savills reprezentowała właściciela biurowca Stratos Office Center w Warszawie, TFG Asset Management, przy transakcjach najmu na ponad 4650 m kw. w obiekcie.

Stratos Office Center pozyskał trzech nowych najemców z branży inwestycyjnej, którzy wynajęli w nim biura o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 2300 m kw. Do budynku wprowadziła się także kolejna placówka dyplomatyczna, która zajęła w obiekcie powierzchnię ponad 950 m kw.

CRH Materials Polska, centralne biuro jednej z największych grup budowlanych w Polsce, należące do międzynarodowego koncernu CRH, zdecydowało się na przedłużenie umowy najmu biura o powierzchni ponad 750 m kw. na kolejne 6 lat. Savills reprezentował w transakcji zarówno właściciela, jak i najemcę.

„Jesteśmy w tej lokalizacji od 2005 roku, cenimy sobie m.in. doskonałą lokalizację, wysoki stan techniczny obiektu, profesjonalne zarządzanie infrastrukturą biurową, a także komfortowy i obszerny parking podziemny” – powiedziała Malwina Kalicka, Office Manager CRH Materials Polska.

Nowym najemcą Stratos Office Center została również spółka zajmująca się zarządzaniem i produkcją opakowań dla przemysłu spożywczego, która wynajęła lokal o powierzchni niespełna 350 m kw. Kolejnym nowym najemcą została firma działająca w branży OZE – realizująca budowy farm fotowoltaicznych. Firma wynajęła biuro o powierzchni blisko 300 m kw.

„Od pierwszych rozmów, wszyscy potencjalni najemcy byli zdecydowanie skłonni do wynajęcia powierzchni w Stratos Office Center. Elementem kluczowym w ich wyborze była wysoka jakość oferowanych przestrzeni, ponieważ poszukiwali biura o charakterze reprezentacyjnym, które gwarantuje profesjonalny wizerunek i stwarza możliwość przyjmowania klientów. Dla nich biuro stanowi nie tylko przestrzeń do pracy, ale również jest istotnym elementem wizualnej tożsamości firmy. W budynku głównymi najemcami są kancelarie prawne, fundusze inwestycyjne i ambasady. To dowód na prestiżowy charakter tego budynku, który przyciąga najbardziej wymagających klientów” – mówi Dariusz Karwański, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

„Stratos Office Center to nie tylko budynek, ale miejsce, które dba o różnorodne potrzeby swoich najemców, tworząc przyjazne i komfortowe warunki pracy oraz odpoczynku. W obiekcie znajduje się dostępne bezpłatnie dla najemców sala fitness oraz elegancki wine bar, które zachęcają do spotkań biznesowych i towarzyskich. Warto również wspomnieć o dostępności nowoczesnych sal konferencyjnych, które umożliwiają najemcom organizację spotkań biznesowych czy szkoleń w komfortowych warunkach” – dodaje Adrian Bojczuk, dyrektor ds. leasingu w TFG Management.

Stratos Office Center to budynek biurowy klasy A położony przy ul. Księdza Ignacego Jana Skorupki 5, na wysokości skrzyżowania ulicy Hożej i Marszałkowskiej. Dzięki lokalizacji w samym centrum Warszawy najemcy mogą korzystać z bogatej oferty gastronomicznej i usługowej. Kompleks oferuje ok. 10 400 m kw. powierzchni biurowej oraz 175 m kw. powierzchni handlowej. Obiekt wyróżnia m.in. wysoki współczynnik miejsc parkingowych (1:80), który jest rzadko spotykany w tej części miasta. Wyłącznym doradcą ds. wynajmu powierzchni biurowej w budynku jest firma Savills.

Author

  • Savills

    Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.