Provident Polska po raz dziesiąty znalazł się wśród pracodawców nagrodzonych międzynarodowym tytułem Top Employer. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które tworzą najlepsze warunki pracy.

Jak co roku, Instytut Top Employers wyróżnił polskie firmy, które tworzą najlepsze warunki pracy oraz dbają o rozwój standardów zarządzania zasobami ludzkimi i wzmacniania marki pracodawcy. Wśród laureatów ponownie znalazł się Provident Polska, wyróżniony dziesiąty raz z rzędu. Posiadanie certyfikatu Top Employer świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

– Tytuł Top Employer otrzymaliśmy już po raz dziesiąty. To dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie potwierdzenie, że nasze standardy i praktyki HR prezentują najwyższy, światowy poziom – podkreśla Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. HR oraz Członek Zarządu w Provident Polska. – W tym roku w Polsce certyfikowanych zostało 75 Pracodawców, z czego tylko 12 reprezentuje branżę finansową. Szczególnie wysokie noty Provident Polska odnotował w 3 głównych blokach: środowisko pracy, employer branding oraz wellbeing. Jesteśmy dumni z tego wyniku – tym bardziej, że ostanie lata były ogromnym wyzwaniem dla pracodawców na całym świecie, szczególnie w tych trzech obszarach – dodaje Zbigniew Hojka.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie oceny kwestionariusza, zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kwestionariusz obejmuje 6 obszarów składających się z 20 tematów, takich jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, wellbeing, różnorodność i integracja. Firma Provident udzieliła odpowiedzi na ponad 350 pytań oraz zaprezentowała praktyczne rozwiązania z zakresu HR i Employer Brandingu, wdrożone w organizacji. Ostateczną decyzję podjął Top Employers Institute.

– 2023 rok zaczynamy pozytywnie jako wyróżniony pracodawca. Jesteśmy przekonani, że tak solidne fundamenty HR pomogą nam realizować w tym roku najwyższe cele – mówi Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. HR oraz Członek Zarządu w Provident Polska.

O Top Employers Intitute 

Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Pomagamy optymalizować najlepsze praktyki wzbogacając środowisko pracy. Dzięki programowi certyfikacji Top Employers Institute organizacje biorące udział w programie, zostają poddane walidacji, certyfikacji i uznawane są jako pracodawca z wyboru.

Top Employers Institute został założony ponad 30 lat temu i certyfikował

2 053 organizacji w 121 krajach. Certyfikowani Top Employers pozytywnie wpływają na życie ponad 9,5 milionów pracowników na całym świecie.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).