Warszawski zespół Bird & Bird doradzał Głuchołaskim Zakładom Papierniczym (GZP), wiodącemu polskiemu producentowi i przetwórcy papieru, przy transakcji sprzedaży jednego z zakładów zlokalizowanego w Niedomicach, na rzecz jednej z największych firm z branży papierniczej i drzewnej w krajach bałtyckich – Grigeo, notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Wilnie (AB Nasdaq Vilnius).

Doradztwo dotyczyło strukturyzacji transakcji oraz przygotowania i negocjowania przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów, na podstawie której Grigeo nabędzie 100% udziałów spółki zależnej GZP posiadającej zakład produkcji papierów higienicznych w Niedomicach, wytwarzający produkty higieny osobistej dla klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Transakcja, której zamknięcie zaplanowano w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy, jeśli spełnią się warunki zawieszające, umożliwi Grigeo wejście na polski rynek.

Z ramienia Bird & Bird, zespół transakcyjny był kierowany przez Ludomira Biedeckiego (Partner, doradztwo korporacyjne, fuzji i przejęć), przy wsparciu Bartłomieja Sikory (Counsel, doradztwo podatkowe) oraz prawników z praktyki doradztwa korporacyjnego, fuzji i przejęć, w składzie: Wojciech Nowosad (Senior Associate), Wojciech Biegański (Associate), Justyna Walendziak (Junior Associate), Karolina Ponikowska (Junior Associate) oraz Julia Belina (Prawnik).

Ponadto, doradztwo sektorowe w konkretnych kwestiach związanych z transakcją świadczyli: Karolina Stawicka (Partner, prawo pracy), Grzegorz Pizoń (Partner, Energy & Utilities), Piotr Dynowski (Partner, własność intelektualna), Piotr Zawadzki (Senior Associate, własność intelektualna), Emilia Stępień (Of Counsel, ochrona danych i prywatności), Marcin Alberski (Senior Associate, prawo unijne i ochrony konkurencji) oraz Szymon Gołębiowski (Senior Associate, prawo unijne i ochrony konkurencji).

W zakresie prawa litewskiego, zespół Bird & Bird wspierany był przez prawników z kancelarii Sorainen na Litwie, w składzie: Tomas Kontautas (partner) i Lina Aleknaitė-van der Molen (Counsel). Rolę doradców handlowych i finansowych GZP pełnili: Maciej Kornowski, Bernard Maciulewicz oraz Vadym Syedov z Santander Bank Polska S.A.

Author

  • Bird & Bird

    Bird & Bird LLP to międzynarodowa kancelaria prawna, która wspiera organizacje zmieniane przez cyfrowy świat lub te, które przewodzą tym zmianom. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i odświeżająco kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele komercyjne. Mamy ponad 1450 prawników w 32 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce, a także bliskie relacje z firmami w innych częściach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twobirds.com.