Do Zespołu Prawa Podatkowego warszawskiego biura kancelarii Dentons na stanowisku counsel dołączył Mateusz Machalski, adwokat i doradca podatkowy. Mateusz będzie odpowiadał za rozwój usług w zakresie podatków pośrednich, w tym w szczególności w zakresie VAT.

Mateusz ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie podatków pośrednich, które zdobył wspierając krajowych i zagranicznych klientów z sektorów finansowego, FMCG oraz IT. Specjalizuje się on również w opracowywaniu strategii podatkowych. Realizowane przez Mateusza projekty obejmowały nie tylko doradztwo bieżące, transakcyjne, przygotowywanie procedur podatkowych i przeglądów podatkowych, ale także wdrażanie rozwiązań technologicznych dla potrzeb podatkowych. Ponadto, w dotychczasowej karierze reprezentował on klientów w licznych postępowaniach prowadzonych przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

„Dołączenie Mateusza do naszego zespołu jako osoby odpowiedzialnej za rozwój usług w zakresie podatków pośrednich to kolejny krok w kierunku wzmacniania największej i najbardziej wszechstronnej praktyki podatkowej wśród wszystkich międzynarodowych firm prawniczych obecnych na polskim rynku”, powiedział Cezary Przygodzki, partner kierujący Zespołem Prawa Podatkowego warszawskiego biura Dentons.

„Nie tylko powiększamy zespół, lecz przede wszystkim wzmacniamy naszą ekspertyzę i pozycję rynkową w zakresie podatków pośrednich. W połączeniu z wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, które posiadamy, kompetencje Mateusza w dziedzinie podatków pośrednich, w szczególności w zakresie VAT, tworzą wyjątkową wartość dodaną dla klientów kancelarii. Dziś, częściej niż dotychczas, zwłaszcza z uwagi na fundamentalne zmiany w zakresie podatku VAT, zwracają oni uwagę na kompleksowe podejście do coraz bardziej złożonych kwestii podatkowych w tym zakresie”, dodał.

Zespół Prawa Podatkowego warszawskiego biura kancelarii Dentons wspiera klientów w najbardziej złożonych i wymagających transakcjach, projektach strukturyzacyjnych, przeglądach podatkowych, projektach związanych z cenami transferowymi czy postępowaniami podatkowymi i sądowymi. Dysponujemy unikalnym dla zespołów podatkowych w kancelariach prawnych doświadczeniem w zakresie dotacji i zachęt rozwojowych dostępnych dla inwestorów w Polsce, dzięki czemu możemy zaoferować klientom różnorodne i kompleksowe doradztwo we wszystkich aspektach podatkowych.

Zespół Prawa Podatkowego Dentons to nie tylko wysoko wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie podatków, ale przede wszystkim prawniczki i prawnicy z ugruntowaną wiedzą i ekspertyzą branżową, którzy dzięki latom pracy nad wieloaspektowymi projektami doskonale znają się na specyfice takich branż, jak energetyka, przemysł, nieruchomości, usługi finansowe, technologia, media i telekomunikacja.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com