Osiedle Bokserska, usytuowane w spokojnej, mieszkaniowej części warszawskiego Służewca, powstało z myślą o osobach, które szukają nowoczesnych rozwiązań oraz chcą korzystać zarówno z miejskiego stylu życia, jak i możliwości odpoczynku po pracy. Przykładem zastosowanych w tej inwestycji wysokiej jakości materiałów i technologii są wykonane na parkingu posadzki żywiczne Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta w tej dziedzinie.

 Osiedle Bokserska, położone przy ul. Bokserskiej 73 w Warszawie, znajduje się poza ścisłym centrum, w spokojnej części Służewca, w której przeważa zabudowa mieszkaniowa. W sąsiedztwie znajdują się niezbędne usługi, liczne sklepiki, restauracje, kawiarnie, a w niewielkiej odległości również Galeria Mokotów z bogatą ofertą handlową, gastronomiczną i rozrywkową. Mieszkańcy mogą, w zależności od swoich potrzeb, cieszyć się urokami miejskiego stylu życia lub zwalniać tempo i korzystać z ogródków, tarasów, zielonych dziedzińców oraz możliwości spacerów i wycieczek rowerowych po okolicy.

Deweloperem tej inwestycji, w której wszystkie lokale znalazły już nabywców, jest firma Spravia. Spółka, działająca wcześniej pod nazwą Budimex Nieruchomości, realizuje projekty mieszkaniowe w największych miastach w Polsce i jest znana z jakości budowanych osiedli. W budynku przy ulicy Bokserskiej 73 w Warszawie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. na jednopoziomowym parkingu podziemnym, na powierzchni 5 400 m kw., wykonano wodoszczelne i elastyczne poliuretanowo-kwarcowe posadzki Deckshield.

Na całej powierzchni parkingu, w tym na ciągach jezdnych i miejscach postojowych, posadzki żywiczne są w szarym kolorze Mid Grey z namalowanymi na nich żółtymi oznaczeniami poziomymi. Takie zostawienie barw gwarantuje dobrą widoczność z punktu widzenia kierowcy pojazdu, co korzystnie wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Rozwiązanie systemowe Deckshield marki Flowcrete, czyli poliuretanowo-kwarcowe posadzki żywiczne przeznaczone do stosowania na parkingach i w garażach, to nasz flagowy produkt, wykonywany od ponad 20 lat na całym świecie. Łączna powierzchnia zrealizowanych posadzek tego typu wynosi już ponad 27 milionów metrów kwadratowych. W samej Europie ułożono je w ponad 600 obiektach na powierzchni ponad 4 milionów metrów kwadratowych. Warto podkreślić, że posadzki Deckshield sprawdzają się w wymagających warunkach użytkowania, zarówno w budynkach mieszkaniowych wielorodzinnych, jak i w biurowcach, czy centrach handlowych, gdzie obciążenie ruchem pojazdów jest bardzo intensywne,” – powiedział Piotr Jakóbczak, Dyrektor Sprzedaży Flowcrete i Vandex w firmie Tremco CPG Poland.

Deckshield to bezspoinowe posadzki parkingowe, które powstają na bazie bezrozpuszczalnikowych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego. Mają antypoślizgową powierzchnię, dostosowaną do warunków użytkowania, dzięki czemu zapobiegają poślizgnięciom i upadkom na mokrej nawierzchni. Są trwałe i wytrzymałe na obciążenia mechaniczne oraz odporne chemicznie na typowe substancje występujące w garażach i parkingach, m.in. zawarte w paliwach, płynach eksploatacyjnych samochodów, solach odladzających, a także np. kwas akumulatorowy. Dzięki tym właściwościom systemy posadzkowe z grupy Deckshield skutecznie chronią betonowe podłoże przed czynnikami zewnętrznymi.

Posadzki żywiczne Deckshield na parkingu w inwestycji Osiedle Bokserska wykonała firma Dal-Lickiewicz sj Posadzki Przemysłowe z Warszawy, autoryzowany wykonawca Flowcrete.

Author

  • CPG Europe

    Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, łączy wiodące marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1 400 pracowników w Europie i ponad 6 500 osób na świecie. Produkuje wysokiej jakości materiały, które zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane – od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy dachowe i technologie styropianowych szalunków traconych do budowy ścian. W ofercie Tremco CPG znajdują się m.in. bezspoinowe posadzki żywiczne Flowcrete, w tym systemy posadzkowe na parkingi i do garaży oraz dekoracyjne terazzo żywiczne, innowacyjne rozwiązania illbruck w zakresie uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, systemy ociepleń ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne Dryvit, hydroizolacje dla podziemi i fundamentów marki Vandex, przejścia ogniochronne i ogniochronne powłoki pęczniejące do ochrony stali konstrukcyjnej marki Nullifire oraz termoizolacyjne bloczki szalunkowe Nudura. Rozwiązania Tremco CPG odpowiadają na wyzwania, przed którymi stoi współczesne budownictwo, takie jak energooszczędność, trwałość i zrównoważony rozwój. Tremco CPG to regionalny oddział RPM International Inc., jednej z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.