W 2021 roku umacnialiśmy naszą pozycję kancelarii wyspecjalizowanej w obsłudze transakcji w sektorze TMT (Technologia, Media, Telekomunikacja) – czyli jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki.

Nasz zespół oferuje wsparcie prawne, poparte gruntowną wiedzą prawniczą, ogromnym doświadczeniem transakcyjnym oraz unikalną znajomością rynku i sektora TMT, zarówno dla inwestorów, jak i przedsiębiorców poszukujących wsparcia. W bieżącym roku mieliśmy przyjemność doradzać naszym klientom w kilkunastu transakcjach z tego obszaru – poniżej prezentujemy listę jawnych transakcji, w których wspieraliśmy naszych Klientów w 2021 roku.

Wspieraliśmy „polskiego kandydata na jednorożca” BaseLinker (lidera integratorów e-commerce w Polsce, oferującego system do integracji różnych platform e-commerce – sprzedawców, sklepów internetowych, z marketplace’ami, takimi jak Allegro, Ebay, czy Amazon oraz narzędzia do automatyzacji sprzedaży i zarządzania zamówieniami z wielu źródeł, synchronizacji pracy magazynów z kanałami sprzedaży, automatyzacji obsługi zamówień, wystawiania faktur itp.), w transakcji pozyskania inwestora, którym została firma inwestycyjna Kulczyk Investments.


Wspieraliśmy VirtusLab (firmę programistyczną i konsultingową, która specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych, systemach rozproszonych i platformach analizy danych  dla klientów korporacyjnych na całym świecie) w transakcji pozyskania inwestora, którym został amerykański fundusz private equity Aquiline Capital Partners.


Doradzaliśmy funduszowi Accession Capital Partners w inwestycji w mniejszościowy pakiet udziałów w grupie Inplus-Cenatorium, dostarczającej bazę z rozwiązaniami i algorytmami pozwalającymi wykorzystać dane do generowania automatycznych modeli wyceny nieruchomości (działalność Cenatorium), a także do optymalizacji procesu projektowania, planowania oraz uzyskiwania pozwoleń.


Świadczyliśmy kompleksowe usługi doradcze na rzecz R22 S.A. oraz H88 S.A. (właściciela marki cyber_Folks) w inwestycji w spółkę Sellintegro sp. z o.o., specjalizującą się w automatyzacji i masowej integracji systemów zarządczych i księgowych z platformami e‑commerce.


Doradzaliśmy fińskiej spółce publicznej Etteplan Oyj przy nabyciu 100 proc. akcji spółki softwar’owej Skyrise.Tech, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania dla branży logistycznej, mobilności i opieki zdrowotnej.


Wpieraliśmy spółkę MasterLife Solutions Sp. z o.o., właściciela platformy Dietly.pl (największej i najszybciej rozwijającej się platformy e-commerce działającej w formule „marketplace” w obszarze rozwiązań dietetycznych), w transakcji z Żabka Polska. W wyniku transakcji Dietly.pl dołączyła do Grupy Żabka.


Doradzaliśmy SunRoof Technology (lidera sprzedaży najbardziej wydajnych dachówek fotowoltaicznych oraz rozwiązań umożliwiających inteligentne zarządzanie energią m.in. w Polsce, Szwecji, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech) w kolejnej rundzie finansowania z udziałem funduszy VC, którym przewodził fundusz Inovo Venture Capital.

 


Wspieraliśmy fundusz DC24 Alternatywna Spółka Inwestycyjna przy udzieleniu finansowania dla Booste, platformy oferującej finansowanie w modelu revenue-based financing (rozwiązania umożliwiającego dopasowywanie warunków spłaty do wysokości przyszłych przychodów klienta).

 


Doradzaliśmy Funduszowi Avallon w transakcji sprzedaży większościowego pakietu w spółce EBS (firma technologiczna z własnym zakładem produkcyjnym w Ełku, działająca głównie w branży systemów zabezpieczeń).


Bardzo dziękujemy naszym Klientom za możliwość uczestnictwa w często wymagających, ale jakże ciekawych i rozwijających projektach.

Mamy nadzieję, że bieżący rok również będzie obfitował w nowe wyzwania transakcyjne!