Ewa Rostkowska objęła stanowisko Senior Consultanta i dołącza do działu Alternative Investments, Capital Markets w międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield. Ewa będzie odpowiedzialna między innymi za przygotowanie strategii inwestycyjnych na rynku nieruchomości mieszkaniowych, obsługę transakcji, doradztwo deweloperskie, doradztwo w zakresie sprzedaży i pozyskiwania nieruchomości z szeroko pojętego sektora mieszkaniowego.

Ewa Rostkowska pracowała dotychczas między innymi jako szef działu badań i rozwoju biznesu w międzynarodowej grupie Alkyon z siedzibą w Austrii. Jej praca obejmowała zarządzanie, monitorowanie i raportowanie różnych produktów nieruchomościowych oraz zmian gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ewa pracowała także nad analizą i rozwojem produktu w segmentach PRS, mieszkań studenckich, biur i powierzchni coworkingowych. Wcześniej pracowała w renomowanych firmach deweloperskich Skanska i Dom Development. W ramach swoich zadań  była odpowiedzialna za analizę danych i strategie dotyczące poszczególnych produktów nieruchomościowych, takich jak PRS, mieszkania studenckie, budownictwo mieszkaniowe, senior housing. Ewa była też członkiem zespołu w Orange odpowiedzialnym za sprzedaż portfela nieruchomości będącego własnością Spółki.  Ewa jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i posiada tytuł CCIM.

Bardzo się cieszę, że nasz zespół zajmujący się doradztwem transakcyjnym w sektorze mieszkaniowym powiększył się o świetnego eksperta z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w firmach deweloperskich, korporacji posiadającej różnego typu aktywa nieruchomościowe jak i w funduszu inwestycyjnym. Jestem przekonana, że jesteśmy zespołem doradców świadczących najwyższej jakości usługi dla naszych Klientów. – mówi Mira Kantor-Pikus, Partner w Dziale Rynków Kapitałowych w Cushman & Wakefield, odpowiedzialna za Doradztwo Dłużne i Alternatywne Inwestycje.