Na zdjęciu od lewej: Tomasz Kamiński, Jacek Tadeusz Dudziński, Renata Kulpa, Katarzyna Zwolińska-Sosnowska, Paweł Bajno, Przemysław Kamil Rosiak, dr Fatima Mohmand, Krzysztof Wojciechowski, Magdalena Bęza, dr Adam Stopyra.

W wyniku reorganizacji kancelaria prawna stowarzyszona z KPMG w Polsce będzie prowadzić działalność pod nazwą KPMG Law, a na jej czele stanął Paweł Bajno, Partner, radca prawny z blisko 30-letnim doświadczeniem w zakresie prawa handlowego i gospodarczego, w szczególności fuzji i przejęć, ładu korporacyjnego oraz rynków kapitałowych.

We wrześniu do zespołu na stanowisko Partnera dołączył dr Adam Stopyra, adwokat specjalizujący się w obsłudze klientów z sektora finansowego, który objął funkcję kierowania praktyką Prawa Bankowego i Instytucji Finansowych. Wkrótce praktyka ta powiększy się o kolejnych prawników.

Nowa nazwa KPMG Law jest elementem globalnego rebrandingu i dodatkowo wpisuje się w zmiany reorganizacyjne w obrębie Kancelarii w Polsce. W ramach nowej struktury Kancelarii, w zakresie najbardziej istotnych dziedzin prawa w obrocie gospodarczym, wyodrębnione zostały następujące praktyki specjalizacyjne, za rozwój których odpowiedzialni będą prawnicy z wieloletnim doświadczeniem w danej dziedzinie prawa:

 • Transakcyjnej oraz Obsługi Korporacyjnej
 • Prawa Bankowego i Instytucji Finansowych
 • Compliance oraz Dochodzeń Wewnętrznych
 • Nieruchomości i Inwestycji Budowlanych
 • Prawa Konkurencji oraz Postępowania przed Instytucjami UE
 • Prawa Pracy
 • Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego
 • Własności Intelektualnej oraz Ochrony Danych Osobowych

 

Transformacja praktyki prawnej była naturalnym krokiem związanym z dynamicznym rozwojem na poziomie całej firmy KPMG. Dzięki nowej strategii i organizacji KPMG Law w Polsce będziemy mogli świadczyć naszym klientom usługi w sposób jeszcze bardziej efektywny zapewniając naszym klientom doradztwo prawne na najwyższym poziomie w danej dziedzinie prawa – mówi Paweł Barański, Partner, Szef Działu Doradztwa Podatkowego i Prawnego w KPMG w Polsce.

Kierującym KPMG Law został Paweł Bajno, który dołączył do KPMG w marcu br. Paweł jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa handlowego, w szczególności fuzji i przejęć, ładu korporacyjnego oraz rynków kapitałowych. Specjalizuje się w doradztwie dla funduszy private equity. Jest prawnikiem rekomendowanym przez międzynarodowe rankingi prawnicze, m.in. EMEA Legal 500, Chambers Global i Chambers Europe czy IFLR1000.

KPMG Law prowadzi obsługę transakcji zawieranych we wszystkich sektorach gospodarki przez polskich i zagranicznych inwestorów. Kancelaria posiada 4 biura w Polsce i zatrudnia 50 prawników w większości posiadających uprawnienia radcy prawnego lub adwokata.

Strategia KPMG Law zakłada dalszy dynamiczny rozwój zarówno pod względem oferowania nowych usług, jak i zatrudniania nowych specjalistów w zakresie poszczególnych dziedzin prawa. Wszelkie działania podejmowane w ramach Kancelarii zakładają nieustanne dostosowywanie się do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej oraz reagowanie na coraz dalej idące oczekiwania klientów. KPMG jest strategicznym doradcą świadczącym usługi doradcze w różnych dziedzinach obrotu gospodarczego zapewniając swoim klientom kompleksowe i skoordynowane wsparcie w trakcie planowania i realizacji najbardziej skomplikowanych projektów i przedsięwzięć. Działalność KPMG Law jest istotnym elementem w strategii KPMG w powyższym zakresie – mówi Paweł Bajno, radca prawny, Head of KPMG Law w Polsce.

Author

 • KPMG

  KPMG w Polsce od ponad 30 lat świadczy kompleksowe usługi doradczo-audytorskie, wspierając przedsiębiorstwa i instytucje ze wszystkich sektorów gospodarki. Poprawa wyników biznesowych, tworzenie nowych szans poprzez umiejętne zarządzanie ryzykiem i obszarem compliance, a także tworzenie strategii i zwiększanie wartości stanowią podstawę naszych działań dla wiodących organizacji na rynku. Bazujemy na zaawansowanych technologiach i pomagamy firmom na każdym etapie ich cyfrowej transformacji. Rozwiązując najbardziej złożone problemy biznesowe napędzamy pozytywne, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju zmiany – u naszych Klientów, pracowników, jak i w całym społeczeństwie.KPMG w Polsce w 7 biurach zatrudnia ponad 2100 wykwalifikowanych specjalistów, których wiedza i interdyscyplinarne doświadczenie stanowią realną wartość dla naszych Klientów.