Warimpex, spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, powołała firmę Savills na wyłącznego doradcę ds. wynajmu powierzchni biurowych nowopowstającego kompleksu w Białymstoku u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego. Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i będzie realizowana w kilku etapach.

Planowana powierzchnia projektu o nazwie MC55 Office, wynosi ok. 36 000 m kw. Składać się na nią będą trzy pięciopiętrowe budynki wraz z częścią handlowo-usługową na parterze, z przeznaczeniem na sklepy, punkty usługowe i lokale gastronomiczne. Pod budynkami powstanie dwupoziomowy garaż podziemny na 390 samochodów.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia Kubatura. Jego podstawowym założeniem było zaprojektowanie budynków wpisujących się̨ w zastane otoczenie i wkomponowanych w istniejące ukształtowanie terenu, stąd też kompleks biurowy koresponduje wysokością z pobliską zabudową. Nowoczesny charakter inwestycji podkreśli elegancka szklana fasada.

Kompleks biurowo-usługowy firmy Warimpex zlokalizowany jest w centrum Białegostoku, tuż przy głównym dworcu kolejowym i autobusowym. W zasięgu kilku minut pieszo od nieruchomości znajdują się trzy hotele, galeria handlowa, Politechnika Białostocka, historyczne zabytki oraz stadion miejski.

„Nowa inwestycja Warimpexu będzie pierwszym tak nowoczesnym obiektem biurowym w Białymstoku, który z miejsca ma szansę stać się jego biznesową wizytówką i być adresem pierwszego wyboru dla lokalnych firm ceniących sobie prestiż i wysoką jakość powierzchni biurowej. Wierzymy też, że projekt pomoże przyciągnąć do miasta zagranicznych inwestorów. Białystok to największa aglomeracja północno-wschodniej Polski, pełniąca rolę najważniejszego w tym regionie ośrodka naukowego, administracyjnego i kulturalnego. Podlasie ma również niewątpliwy potencjał gospodarczy i jako agent wyłączny nieruchomości zamierzamy pomóc naszemu klientowi odkrywać jego atuty przed przedstawicielami biznesu z całej Polski” – mówi Daniel Czarnecki, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja właściciela, Savills.

Nowopowstający projekt w Białymstoku zostanie zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Obiekt będzie się ubiegał o uzyskanie certyfikatu BREEAM. Z myślą o stworzeniu komfortowego i bezpiecznego środowiska pracy zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne i przestrzenne, w tym wydajny system wentylacji i klimatyzacji. Na terenie kompleksu planowane jest stworzenie infrastruktury przyjaznej dla rowerzystów w postaci rowerowni i szatni z prysznicami oraz stacji do ładowania samochodów elektrycznych.