Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała Octopus Renewables Infrastructure Trust plc (ORIT) przy zawarciu warunkowej umowy sprzedaży lądowych farm wiatrowych Krzęcin i Kuślin w Polsce na rzecz ORLEN Wind 3, spółki z grupy ORLEN S.A. wraz z refinansowaniem istniejących kredytów spółek projektowych.

ORIT, fundusz inwestycyjny notowany na londyńskiej GPW, koncentrujący się na inwestowaniu w aktywa energii odnawialnej w Europie, Wielkiej Brytanii i Australii, przewiduje wpływy netto, po odliczeniu zadłużenia i kosztów hedgingu, w wysokości od 470 mln PLN do 490 mln PLN.

ORLEN zgodził się udzielić pożyczki na spłatę istniejącego zadłużenia kredytowego zabezpieczonego na farmach wiatrowych Krzęcin i Kuślin o łącznej mocy 59 MW. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

Kancelaria White & Case doradzała ORIT również przy nabyciu farm wiatrowych Krzęcin i Kuślin w październiku 2021 roku.

W skład zespołu White & Case, który doradzał przy transakcji weszli partnerzy Maciej Zalewski (Warszawa) i Sandra Rafferty (Londyn) oraz associates Michał Perdjon, Sylwia Zwolan i Aleksandra Rajek (Warszawa). W kwestiach finansowania doradzali partner Grzegorz Abram oraz associates Joanna Misztal-Dzitko i Mateusz Dyduch (Warszawa).

Author