Do zespołu Corporate Affairs Provident Polska dołączył Hubert Kifner, który objął stanowisko Dyrektora Biura Relacji Zewnętrznych. Hubert Kifner posiada rozległe kompetencje w zarządzaniu reputacją marek oraz budowaniu korzystnych relacji z otoczeniem biznesowym i regulacyjnym.

Hubert Kifner ma ponad 20 lat doświadczenia w branży komunikacyjnej. Przez ostatnie 13 lat pracował w MSL – firmie doradczej specjalizującej się w obszarze komunikacji, ochrony reputacji i public affairs, gdzie doradzał klientom z sektora finansowego, telekomunikacyjnego i mediów. Był odpowiedzialny za prowadzenie międzynarodowych projektów, wymagających koordynacji działań wielu podmiotów i dialogu z decydentami i regulatorami. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem reputacyjnym i sytuacjami kryzysowymi. Wcześniej pracował w ING Banku oraz w sektorze firm doradczych.

Przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym, w tym wykluczeniu finansowemu jest mi niezmiernie bliskie, dlatego z wielką radością dołączam do Provident Polska, który realizuje swoją misję właśnie w tym obszarze. Wspieranie działań komunikacyjnych podmiotów z branży finansowej to ważny obszar moich zawodowych zainteresowań. Przez ostatnie 13 lat miałem możliwość współpracy z różnorodnymi firmami jako zewnętrzny doradca. Wspieranie tych samych procesów wewnątrz organizacji oraz kształtowanie komunikacji korporacyjnej Provident Polska będzie dla mnie ciekawym i rozwijającym wyzwaniem – podkreśla Hubert Kifner. – Cieszę się, że będę miał szansę pokierować Biurem Relacji Zewnętrznych firmy, która od lat wyznacza standardy rzetelnej i odpowiedzialnej komunikacji – dodaje.

Pracę na stanowisku Dyrektora Biura Relacji Zewnętrznych Hubert Kifner rozpoczął 1 lutego. Na nowym stanowisku będzie odpowiadał m.in. za komunikację korporacyjną, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru public affairs. Hubert będzie bezpośrednio raportował do Anety Jóźwickiej, Członkini Zarządu ds. Corporate Affairs.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).