Kancelaria Dentons doradzała PKO Bankowi Polskiemu oraz EBRD przy udzieleniu finansowania dłużnego budowy farmy wiatrowej Grąbkowo (31,5 MW) w Potęgowie i wsparcia operacyjnego farmy wiatrowej Orla (37,5 MW). Transakcja polegała na rozszerzeniu pakietu finansowego EBRD do wysokości 126,1 milionów złotych (równowartości 29 milionów euro) i uzupełnieniu go równoległym kredytem od PKO Banku Polskiego. Operatorem obu farm wiatrowych są spółki zależne Eurowatt Green Energy Group (Eurowatt), międzynarodowego producenta energii odnawialnej z prawie 30-letnim doświadczeniem.

Obie farmy są częścią realizacji ambicji Eurowatt, która zakłada rozwój, finansowanie, budowę oraz eksploatację projektów energii odnawialnej w różnych technologiach o łącznej mocy ponad 500 MW w Polsce, i mają istotnie przyczynić się do przemian w sektorze energetycznym. Oczekuje się, że uruchomienie farmy wiatrowej w Grąbkowie, która ma dostarczać ponad 83 GWh zielonej energii rocznie, przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 o 59 000 ton rocznie. Istniejąca farma wiatrowa Orla produkuje 85 GWh energii elektrycznej rocznie.

Transakcję obejmującą negocjowanie i zawarcie dokumentacji finansowej prowadzili członkowie Zespołu Bankowości i Finansów. Projekt nadzorował partner Tomasz Zwoliński, przy wsparciu partnera Piotra Nerwińskiego, współkierującego Zespołem Bankowości i Finansów, Pawła Długoborskiego (counsel), Mateusza Ciechomskiego (associate) i Jakuba Olejniczaka (associate). Dr Christian Schnell, partner współkierujący Zespołem Energetyki w Europie oraz kierujący Zespołem Energetyki i Zasobów Naturalnych w Polsce, przy wsparciu Ewy Gołąbek (associate) doradzał przy projektowych aspektach transakcji. W prace zaangażowani byli członkowie Zespołu Prawa Spółek oraz Fuzji i Przejęć, Marceli Kasperkiewicz (partner) oraz Justyna Obniska (associate). W transakcję zaangażowany był także zespół z biura w Paryżu, Jean-Marc Allix (partner) i Marine Hestroffer (associate) wspierali klienta w zakresie zabezpieczeń regulowanych prawem francuskim.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com