Provident Polska został laureatem konkursu Etyczna Firma 2022, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Lidera rynku pożyczkowego już po raz szósty uhonorowano tytułem Etycznej Firmy. W ramach konkursu, Providenta po raz drugi wyróżniono także jako Super Etyczną Firmę.

Tegoroczna edycja to już 9. odsłona konkursu organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Celem Etycznej firmy jest promocja zasad etycznego biznesu wśród polskich firm. W ramach konkursu, podkreślającego istotną rolę zasad etycznych, wyróżniane są najlepsze praktyki na rynku. Podmioty starające się o tytuł Etycznej Firmy muszą poddać się szczegółowej ocenie. W dwuetapowej kwalifikacji firmy najpierw dokonują samooceny, a następnie odpowiedzi udzielone w ankiecie przez uczestników konkursu są analizowane przez PwC – partnera merytorycznego konkursu „Pulsu Biznesu”.

– Tytuł Etycznej Firmy mogą zdobyć jedynie te podmioty, które w swojej działalności kierują się prawem i normami etycznymi, a także odnoszą się z szacunkiem do partnerów biznesowych i interesariuszy, stosują zasady uczciwej konkurencji oraz tworzą etyczne i przyjazne środowisko pracy – podkreśla Tomasz Skiba, Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Klienta, członek zarządu Provident Polska. – Na polskim rynku działamy już od 25 lat, kierując się takimi zasadami jak szacunek, odpowiedzialność i przejrzystość. Kolejne wyróżnienie w konkursie „Etyczna Firma” traktujemy nie tylko jako docenienie naszych starań, ale także zobowiązanie do tego, by dalej budować nasz biznes w zgodzie z najwyższymi standardami etycznymi – dodaje Tomasz Skiba.

Provident Polska jest członkiem Rady Reklamy oraz jedyną polską firmą pożyczkową, która wdrożyła Kodeks Etyki. Firma bardzo duży nacisk kładzie na to, by wszyscy pracownicy i Doradcy Klienta mieli szansę poznać standardy i normy funkcjonujące w Providencie. Co roku, w całej Grupie International Personal Finance, do której należy pożyczkodawca, odbywa się Tydzień Etyki W jego ramach wszyscy pracownicy i Doradcy Klienta przechodzą obowiązkowe szkolenie z etyki. Temat etyki jest także poruszony w jednym z modułów szkolenia wstępnego dla osób, które zaczynają swoją zawodową przygodę z Providentem. W firmie funkcjonują również procedury pozwalające na zgłaszanie incydentów naruszających standardy etyczne firmy – każdy pracownik, Doradca Klienta i dostawca może zgłosić nieprawidłowości przez zewnętrzny, niezależny system WhistleB lub poinformować Rzeczniczkę ds. Etyki.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).