Do KPMG w Polsce dołączył Łukasz Dylewski, który jako Dyrektor i Data Science Leader jest odpowiedzialny za doradztwo oraz tworzenie rozwiązań wykorzystujących uczenie maszynowe, sztuczną inteligencję i zaawansowaną analitykę danych. KPMG systematycznie poszerza ofertę usług wspierających firmy w procesie cyfrowej transformacji.

KPMG od wielu lat świadczy kompleksowe usługi w procesie cyfrowej transformacji firm, pomagając organizacjom wdrażać rozwiązania m.in. z zakresu sztucznej inteligencji, zaawanasowanej analityki danych, inteligentnej automatyzacji. Firma wspiera klientów w budowaniu przewagi konkurencyjnej w oparciu o technologie, których umiejętne wykorzystanie prowadzi do usprawnienia procesów, oszczędności i większej rentowności.

Łukasz Dylewski posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zaawansowanej analityki, Data Science oraz uczenia maszynowego. Zdobywał je pracując w międzynarodowych firmach analitycznych, realizując projekty dla największych organizacji w Polsce i na świecie. Specjalizuje się w budowaniu strategii, zarządzaniu procesami oraz tworzeniu aplikacji bazujących na sztucznej inteligencji. Zrealizował kilkadziesiąt dużych projektów wykorzystujących AI do budowania przewagi konkurencyjnej w branżach finansowej, handlowej oraz FMCG.

Data Science oraz AI otwierają wachlarz niespotykanych wcześniej możliwości wykorzystania danych w organizacji. Skuteczne wdrożenie algorytmów AI pozwala na budowę przewagi konkurencyjnej na wielu płaszczyznach od sprzedaży, poprzez marketing, obsługę klienta, zakupy czy zarządzanie ryzykiem. Naszą misją jest pomoc w unikaniu pułapek oraz niwelowanie ryzyka, które niestety często prowadzi do porażki. Posiadamy wiedzę nabytą podczas pracy ze światowymi liderami transformacji cyfrowej oraz pionierami wykorzystania AI w codziennym biznesie. Wiedza ta pozwala nam skutecznie wspierać klientów w efektywnym wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi technologicznych – mówi Łukasz Dylewski, Dyrektor, Data Science Leader w KPMG w Polsce.

Łukasz Dylewski w KPMG kieruje zespołem Data Science & AI, którego zadaniem jest doradztwo oraz tworzenie dla klientów rozwiązań wykorzystujących uczenie maszynowe i zaawansowaną analitykę danych, jak np. telemetryczna ocena ryzyka kredytowego, analityka klientów, analizy zarządzania sprzedażą lub analizy kadrowe.

Nowe technologie oparte na uczeniu maszynowym, analityce predykcyjnej i big data mogą znacząco usprawnić procesy decyzyjne w organizacji. KPMG w Polsce od wielu lat pomaga budować organizacje w pełni korzystające z potencjału danych, gdzie technologia podpowiada kierunki, w których należy zintensyfikować swoje działania, a często nawet podejmuje działania bez udziału człowieka. Systematycznie rozwijamy wachlarz rozwiązań produktowych oferowanych naszym klientom, a tym samym zapewniamy coraz bardziej kompleksowe i multidyscyplinarne usługi. Kompetencje Łukasza wzmacniają nasz zespół, jest to naturalny krok w procesie rozwoju usług KPMG skierowanych dla firm ze wszystkich sektorów gospodarki – mówi Iwona Galbierz-Sztrauch, Partner, Lider Usług Doradczych dla Sektora Finansowego, Lider ESG, KPMG w Polsce.