Cellnex Poland – wiodący operator bezprzewodowej infrastruktury telekomunikacyjnej i nadawczej w Europie – wybrał na swoją katowicką siedzibę biurowiec Silesia Star należący do Globalworth. 

Nowe biuro Cellnex Poland zajmie blisko 1100 mkw. na szóstym piętrze w biurowcu Silesia Star.

Wybór Silesia Star przez Cellnex Poland to dla nas nie tylko bardzo dobra wiadomość, ale również potwierdzenie atrakcyjności oferty powierzchni w biurowcu, który jest nie tylko własnością Globalworth, ale również zarządzany przez naszych ekspertów. Lokalizacja i bliskość Katowickiej Strefy Kultury, to niewątpliwe atuty Silesia Star docenione przez Cellnex Poland. Jestem przekonana, że nowy najemca doceni także zrównoważone środowisko pracy w nowoczesnych warunkach. Biurowiec oferuje zielone tarasy dostępne z biur, czy kantynę. Dzięki ciekawej architekturze budynek doskonale wpisuje się w otoczenie, stając się jednocześnie ozdobą centrum miasta. Jestem przekonana, że katowicka Gwiazda, to idealne miejsce do pracy i rozwoju biznesu” – mówi Magdalena Mikula, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth Poland.

Wybierając nowe biuro dla Cellnex Poland w Katowicach braliśmy pod uwagę jego atrakcyjną lokalizację, która ułatwi pracownikom dojazd do pracy oraz fakt, że jest to nowoczesny budynek, spełniający wszelkie najnowsze standardy dotyczące warunków pracy. Przyjazna forma kompleksu, w którym będziemy mieli do dyspozycji zielony dziedziniec, tereny wspólne zapewniające możliwość współpracy i relaksu oraz przydatne usługi usytuowane w pobliżu sprawiła, że zdecydowaliśmy się na wybór właśnie tego miejsca” – mówi Małgorzata Rozwałka-Tłok, People Director w Cellnex Poland.

Cellnex to wiodący europejski operator bezprzewodowej telekomunikacji i infrastruktury nadawczej, który poza zapewnieniem łączności bezprzewodowej dla operatorów telekomunikacyjnych i biznesu oferuje takie usługi, jak sieci prywatne oraz rozwiązania dla „smart cities” i internetu rzeczy.

Silesia Star znajduje się w portfelu Globalworth od lipca 2019 roku. To jeden z najciekawszych projektów biurowych na mapie Katowic, autorstwa renomowanej pracowni Kuryłowicz & Associates. Kompleks składa się z dwóch ośmiokondygnacyjnych budynków o powierzchni najmu ponad 29 tys. mkw. Nieruchomość zlokalizowana jest w samym centrum miasta, przy ulicy Uniwersyteckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Drogowej Trasy Średnicowej, Strefy Kultury i Uniwersytetu Śląskiego. Do dyspozycji najemców jest prawie 200 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowe około 250 na poziomie gruntu, co jest wyjątkowym wskaźnikiem na katowickim rynku biurowym. Potwierdzeniem zielonego i zrównoważonego charakteru budynku jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz certyfikat WELL Health & Safety 2022.

Author