Rada Programowa „Tak! Pomagam” wybrała 23 najlepsze projekty w tegorocznej edycji programu. Weźmie w niej udział 284 wolontariuszy, którzy przy wsparciu finansowym firmy Provident, zrealizują działania związane z ochroną zwierząt i środowiska, a także na rzecz lokalnych społeczności. Pomoc obejmie ponad 100 tys. beneficjentów.

 To już 30. edycja programu wolontariatu dla pracowników i doradców Provident Polska „Tak! Pomagam”. W tym roku, wolontariusze zgłosili aż 52 projekty, spośród których Rada Programowa wybrała 23 najciekawsze przedsięwzięcia. „Tak! Pomagam” działa już od 2006 r. – w jego ramach przeprowadzono ponad 700 projektów społecznych, a firma Provident przekazała przeszło 2 mln złotych na ich realizację.

Biorę udział w wielu komisjach oceniających projekty wolontariackie. Na ich tle pomysły zgłaszane przez wolontariuszy „Tak! Pomagam” wyróżniają się pomysłowością i zaangażowaniem. Widać, że wolontariusze wiedzą, gdzie i jaka pomoc jest potrzebna, bo są blisko organizacji, którym pomagają. Do tej edycji „Tak! Pomagam” wpłynęły 52 pomysły i to też jest cecha wyróżniająca wolontariat organizowany przez firmę – ogromna chęć działania, i duża liczba zgłoszonych projektów – mówi Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezes Centrum Wolontariatu.

Różnorodność projektów pozwala pracownikom Providenta na zaangażowanie w inicjatywy, które najlepiej odpowiadają ich umiejętnościom i zainteresowaniom. Projekty wybrane do realizacji obejmują działania wspierające podopiecznych domów dziecka, przedszkoli, szkół i klubów seniora, osoby z niepełnosprawnościami, a także schroniska dla zwierząt czy organizacje wspierające ochronę środowiska naturalnego. Wśród inicjatyw, które zostaną zrealizowane w tej edycji, znalazły się m.in. warsztaty dla młodzieży z fundacji „Po Drugie”, sprzątanie rezerwatu Jodły Oleśnickie, współorganizacja spotkania integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi z terenu gminy Jasło w ramach „IX Spotkania Integracyjnego dla osób niepełnosprawnych”, czy lekcja edukacji finansowej przez zabawę dla najmłodszych dzieci z przedszkola „Bajka” w Warszawie.

Pomaganie mamy w genach

Provident od lat angażuje się w działania społeczne, zwłaszcza na rzecz lokalnych społeczności – mówi Agnieszka Krajnik, Ekspertka ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska. – Wiele inicjatyw ma charakter wieloletni – przykładem jest utworzony w 2022 r. „Dom Matki” – placówka wspierana przez firmę finansowo i organizacyjnie, w której schronienie, a także wsparcie psychologiczne i zawodowe, znalazły mamy z Ukrainy wraz z dziećmi. Po zakończeniu wojny “Dom” nadal będzie służył lokalnej społeczności. W remont placówki włączyło się aż 100 wolontariuszy z organizacji – dodaje.

 Dzięki wsparciu z tegorocznej edycji „Tak! Pomagam”, pomoc w „Domu Matki” może być kontynuowana. Wolontariusze wykonają m.in. prace ogrodowe, w tym przygotowanie roślin na zimę i wzbogacenie terenu wokół domu o trzy ławki dla jego mieszkanek, a także udekorowanie ogrodu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Rada Programowa, która wybrała zwycięskie projekty, obradowała w składzie: Prof. Aldona Glińska-Neweś, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezes Centrum Wolontariatu; Anna Thieme, Centrum Wolontariatu, a także firmowi wolontariusze: Dorota Mikołajczyk, Radek Kacprzak, Paweł Izdebki, Edyta Zając i Aga Krajnik.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).