Kancelaria Dentons doradzała DNB Bank ASA i mBank S.A. w udzieleniu kredytu odnawialnego (RCF) Greenvolt Power, spółce należącej do Grupy Greenvolt, specjalizującej się w projektach wiatrowych i fotowoltaicznych. Kredyt w wysokości 90 milionów euro zostanie wykorzystany do finansowania budowy projektów farm wiatrowych i wielkoskalowych projektów PV w Polsce.

„Odnawialna linia kredytowa jest instrumentem, który daje inwestorowi elastyczny dostęp do kapitału. Po wybudowaniu i sprzedaży projektu, Greenvolt Power będzie miał możliwość ponownego wykorzystania kredytu i dołączenia do finansowania nowych projektów. Nie jest to więc typowy produkt dla sektora OZE, gdzie tradycyjnie finansowanie udzielane jest w formie długoterminowego kredytu (10-15 lat) dla określonego projektu lub projektów. To innowacyjne finansowanie może zachęcić inne firmy do inwestowania w Polsce, ponieważ pokazuje, że instytucje finansowe są gotowe tworzyć dedykowane i elastyczne produkty kredytowe, aby wspierać sektor OZE”, powiedział Piotr Nerwiński, partner współkierujący Zespołem Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons.

Prawnicy Dentons zapewnili doradztwo w zakresie przygotowania dokumentacji finansowania, przeprowadzenia due diligence projektów, a także doradztwo regulacyjne i podatkowe. Pracami kierował Piotr Nerwiński, partner, wspierany przez Jakuba Walawskiego (senior associate) i Małgorzatę Czarnecką (associate) wszyscy z Zespołu Bankowości i Finansów. Dr Christian Schnell, partner współkierujący Zespołem Energetyki w Europie, nadzorował projektowe aspekty transakcji przy wsparciu Ewy Gołąbek (associate), a za kwestie podatkowe odpowiadał Dariusz Stolarek, partner w Zespole Prawa Podatkowego.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com