Nie od dziś wiadomo, że Konstancin-Jeziorna to miejsce idealne do życia i zamieszkania. Położone niecałe 20 km od stolicy zachwyca bujną roślinnością, ciekawą architekturą i wyjątkowym klimatem. To właśnie tutaj, przy ulicy Dworskiej 13, zrewitalizowano z sukcesem apartamenty nawiązujące do historycznej willowej zabudowy Konstancina. Dziś Wille Tercja to obiekt, obok którego nie można przejść obojętnie.

Wille Tercja to kompleks 3 kameralnych budynków z 12 luksusowymi apartamentami otoczonych pięknym ogrodem w malowniczym Konstancinie-Jeziornie. Inwestycja została wykonana z dbałością o każdy szczegół, przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Prestiż sam w sobie.

Wille Tercja w Konstancinie – trochę historii

Same budynki powstały w 2009 roku, ich potencjał nie został jednak w pełni wykorzystany przez poprzednich właścicieli. Zawirowania formalno-prawne związane z obciążeniami hipotecznymi zablokowały sprzedaż nieruchomości. Nie dziwi więc fakt, że wokół inwestycji powstało dużo mitów jak chociażby to, że obiekt powstał bez pozwolenia na budowę co oczywiście nie jest prawdą. Wspomnieć trzeba chociażby o przecieku wody do garaży w 2010 roku podczas intensywnych opadów deszczu i powodzi w Konstancinie. Zawiniła nie do końca sprawna gminna kanalizacja opadowa, która dzisiaj jest po gruntownej przebudowie. Mimo iż sytuacja została szybko opanowana i nigdy więcej się już nie powtórzyła, pojawiły się głosy, że teren, na którym stoją apartamenty jest problematyczny. Poprzedni właściciel dbał jednak o budynki, które były cały czas nadzorowane, ochraniane oraz ogrzewane.

W 2018 roku, po przeprowadzeniu gruntownego audytu, obiekt kupił krakowski deweloper.

Zakup nieruchomości przez Mix Group nie był przypadkowy. Mamy duże doświadczenie w zakresie rewitalizacji nieruchomości. Jak przy każdym procesie zakupowym i tu wykazaliśmy się dużą ostrożnością szczególnie, że na lokalnym rynku krążyło dużo legend związanych z tym obiektem. Nasi specjaliści przeanalizowali dokumentację prawną i budowlaną, prześledzili historię oraz procesy inwestycyjne, które zostały już przeprowadzone. Finalnie okazało się, że teren nie jest problematyczny, a stan budynków jeszcze lepszy niż wstępnie ocenialiśmy. Ustalony przez nas zakres koniecznych prac został z powodzeniem przeprowadzony. Od czasu zakupu nieruchomości nie zdarzyły się żadne incydenty, mimo ogromnych opadów deszczu. Poza dodatkowymi pracami w tym zakresie wykonanymi przez nas na terenie nieruchomości, Gmina gruntownie przebudowała kanalizacji odpływową w sąsiedztwie inwestycji. Przywróciliśmy nie tylko urodę budynków i ogrodu ale także wszystkie wymogi pełnej i bezpiecznej funkcjonalności. Usunęliśmy wskazane w audycie usterki, w efekcie czego obiekt spełnia w każdym obszarze oczekiwania mieszkających już w kompleksie Wille Tercja właścicieli apartamentów – opowiada Jadwiga Wiśniowska prezes MIX GROUP.

Wille Tercja dziś

Dziś nieruchomości przy ulicy Dworskiej 13 w Konstancinie-Jeziornie to obiekt, który zachwyca. Przypomnijmy, że wille doskonale nawiązują do historycznej zabudowy Konstancina. Hrabia Potulicki i jego rodzina w końcu XIX wieku postanowili stworzyć miasto-ogród w urokliwej, zalesionej okolicy, na południe od Warszawy. Dziś Konstancin to raj dla miłośników willi i zielonej przestrzeni. Przedwojenne architektoniczne perełki można podziwiać na każdym kroku. Mieszkał tu i Stefan Żeromski i Gomułka. Zalesiona, zachwycająca, uzdrowiskowa okolica z Parkiem Zdrojowym, tężnią solankową i mnóstwem urokliwych zakamarków to miejsce idealne do życia.

Wille Tercja doskonale komponują się z otoczeniem. Enklawę stanowi kompleks 3 kameralnych budynków z 12 luksusowymi apartamentami. Mieszkania posiadają powierzchnię od 150 do 344 mkw oraz ponadstandardową wysokość 3m, podziemny garaż, windy, reprezentacyjny hall. Cały obiekt jest chroniony. Wchodząc do każdego z trzech budynków, można poczuć przestrzeń i zobaczyć piękne naturalne światło w każdym pomieszczeniu. Przestronne apartamenty poza 3m wysokości mają wyjątkowe doświetlenie dzięki okazałym, termoizolowanym oknom w drewnianych ramach co daje poczucie przestrzeni i swobody. Pokoje z wysokimi sufitami stanowią doskonałą oprawę do stworzenia komfortowego domu. Apartamenty na parterze kompleksu posiadają tarasy, a te na piętrze – balkony. Wszystkie trzy budynki zlokalizowane są w pięknym ogrodzie, z którego mogą korzystać mieszkańcy nieruchomości.

Obserwujemy, że obecnie często ciekawe obiekty z historią zostają zapomniane, a tkanka miejska jest przepełniona nowymi inwestycjami niekoniecznie w jakości oczekiwanej przez nabywców. Dlatego widoczne w wielu miastach projekty rewitalizacji budynków zyskują coraz większe zainteresowanie, a także wpisują się w aktualne trendy proekologiczne – podkreśla Jadwiga Wiśniowska Prezes MIX GROUP.

Konstancin-Jeziorna to nie tylko zieleń

Myli się ten, kto myśli, że Konstancin-Jeziorna z apartamentami Willi Tercja to miejsce odizolowane od rozrywek, sklepów, czy „miejskich” atrakcji. Fakt faktem, że jest to zielona enklawa, ale i tu widać starania aby zapewnić pełny komfort mieszkańcom. Konstancin-Jeziorna to miasto u zbiegu dróg wojewódzkich DW721 (Duchnów – Nadarzyn) i DW724 (Warszawa – Góra Kalwaria). Na terenie miasta funkcjonują cztery linie autobusowe lokalnego transportu zbiorowego aglomeracji warszawskiej. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się 250 metrów od kompleksu Wille Tercja, jak również w bezpośrednim sąsiedztwie są drogi wylotowe w stronę Piaseczna i Warszawy. Niedaleko apartamentów Wille Tercja znajduje się osiem placówek oświatowych. Dostęp do opieki medycznej zapewniają pobliskie obiekty. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajduje się stadion sportowy, basen solankowy, basen CKR, czy Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz kawiarnia.

Wszystko co musisz wiedzieć o inwestycji Wille Tercja

Ta wyjątkowa inwestycja zrealizowana została przez MIX GROUP działającą od ponad 25 lat w obszarze rewitalizacji budynków, budowy nowych obiektów oraz wynajmie powierzchni biurowych. Natomiast sprzedażą apartamentów zajmuje się Lions Estate, znana warszawska agencja nieruchomości segmentu premium. Pomagają wymagającym klientom w zakupie, sprzedaży i wynajmie apartamentów, domów, rezydencji – przestrzeni luksusowych, wyjątkowych, niebanalnych. Specjalizują się w segmencie nieruchomości premium w Konstancinie-Jeziornie.

Żródło://dziennikpolski24.pl/wille-tercja-w-konstanciniejeziornej-luksusowe-apartamenty-z-historia-w-tle/ar/c7-16535191