DL Invest Group planuje przeznaczyć ponad 500 milionów złotych na najem zwrotny i akwizycje działających nieruchomości. Firma jest jednym z czołowych polskich inwestorów i deweloperów, której portfolio tworzą nieruchomości o łącznej wartości przekraczającej 3 miliardy złotych. DL Invest Group działa w sektorach biurowym, magazynowym i handlowym, i w tych sektorach poszukuje inwestycyjnych możliwości ze szczególnym naciskiem na sektor magazynowy. Spółka oferuje także usługę najmu zwrotnego, który dla wybranych właścicieli nieruchomości może być okazją do upłynnienia zamrożonych w nieruchomościach środków z gwarancją ekspansji poprzez rozbudowę lub przebudowę w tym prawem odkupu po okresie eksploatacji. DL Invest Group obecnie realizuje między innymi budowę magazynów o powierzchni ponad 122 000 mkw. w śląskich Psarach. Najemcą jest największa na świecie firma  z branży modowej. To największa w tym roku w Polsce transakcja najmu w sektorze powierzchni magazynowych

DL Invest Group to firma od lat konsekwentnie realizująca strategię budowy portfela nieruchomości komercyjnych. Poza realizacją nieruchomości magazynowych i przemysłowych między innymi dla Hutchinson, DHL, InPost, Valeo, SaarGummi, Dr Max czy też sieci Stokrotka firma w swoim portfelu posiada nowoczesne kompleksy usługowo-biurowe w Katowicach (DL Tower, DL Piano, DL Atrium, DL Central), Gliwicach (DL Prime, DL Vintage Post), Częstochowie (DL Jagiellońska) i w Warszawie (DL Iris). W skład portfolio DL Invest Group wchodzi także 12 funkcjonujących parków handlowych dostarczających nowoczesną ofertę handlową i usługową dla mieszkańców śląskich miast.

DL Invest Group to długoterminowy inwestor i deweloper nieruchomości, który swój sukces buduje w oparciu o długoterminowe strategie: swoim klientom w ramach jednej oferty, oferuje nie tylko kompetencje deweloperskie w oparciu o własne generalne wykonawstwo, dział projektowy oraz działy wynajmu i zarządzania aktywami, ale w szczególności gwarantuje kompetencje długoterminowego właściciela aktywów, który aktywnie zarządza projektami celem dostosowywania ich do potrzeb najemców. “Cały czas intensywnie pracujemy nad wzrostem wartości aktywów, dbając o ich wyniki, przykładając między innymi dużą wagę do jakości przestrzeni i zadowolenia naszych najemców. W ramach struktury DL Invest Group funkcjonuje ponad 200 specjalistów w kilku działach w tym akwizycji, projektowego, budowlanego, leasingu i zarządzania, co pozwala nam kompleksowo dbać o nasze projekty i dostarczać najemcom kompletną ofertę – od wyszukania dla nich lokalizacji, przygotowania nieruchomości po bieżące zarządzanie projektami” – mówi Dominik Leszczyński, Założyciel i Zarządzający DL Invest Group. „Nasze portfolio rozbudowujemy również poprzez przejęcia istniejących i funkcjonujących projektów. Aktualnie planujemy przeznaczyć ponad 500 milionów złotych na pozyskanie nowych projektów w Polsce. Jesteśmy zainteresowani nieruchomościami ze wszystkich sektorów rynku, w których działamy” – podkreśla Dominik Leszczyński.

DL Invest Group posiada między innymi duże doświadczenie w przebudowie i rekomercjalizacji istniejących obiektów w tym również zabytkowych projektów znajdujących się pod ochroną konserwatorską, co pozwala wartościowym nieruchomościom odzyskać należne im miejsca na mapach poszczególnych miast. “Spółka kupiła i rewitalizowała poprzez re komercjalizacje kilka istotnych obiektów z punktu widzenia regionów w których prowadzi aktywność w tym  odrestaurowała między innymi zabytkowy budynek dawnej głównej poczty w Gliwicach, który obecnie mieści nowoczesne powierzchnie biurowe oraz unikatowe koncepty gastronomiczne, a sam obiekt stał się wyjątkowym miejscem na mapie regionu. W skład portfolio firmy wchodzi także XIX-wieczny budynek dawnej gliwickiej giełdy zbożowej mieszczącej obecnie uznane restauracje. Spółka kupiła także zabytkowy dworzec kolejowy Nadodrze we Wrocławiu. Realizujemy także projekty zakupu i repozycjonowania  nieruchomości. W 2020 roku kupiliśmy obiekt zlokalizowany w Zgorzelcu, wyremontowaliśmy go i przeprowadziliśmy proces rekomercjalizacji tworząc projekt dopasowany skalą i ofertą do wymagań lokalnych mieszkańców, który to projekt następnie został sprzedany z ponad dwu i półkrotnym zwrotem na kapitale” – dodaje Dominik Leszczyński.

Author

  • DL Invest Group

    DL Invest Group to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowany portfel nieruchomości składa się z trzech segmentów: centrów logistycznych, centrów biurowych i parków handlowych. Starannie wyselekcjonowane lokalizacje i projekty, starannie przemyślane pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i wykonawczym, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań jakościowych, są podstawą sukcesu Grupy DL Invest, której portfolio obejmuje już ponad 2 000 000 mkw. nieruchomości.