Deka Immobilien, właściciel budynku biurowego North Gate w Warszawie, podpisał znaczącą umowę najmu z firmą działającą w sektorze energii odnawialnej. Najemca zdecydował się na biuro o powierzchni ponad 5000 m kw. W transakcji właściciela nieruchomości reprezentowała firma doradcza Savills.

Nowe biuro spółki znajdującej się w Top 50 największych polskich przedsiębiorstw zajmie trzy kondygnacje w budynku North Gate. Planowany czas rozpoczęcia działania Najemcy na nowej powierzchni zaplanowano na pierwszą połowę 2024 roku. W transakcji Najemcę reprezentowały Beata Tabaka oraz Małgorzata Mazur z firmy MAXON Nieruchomości.

Savills jest agentem wyłącznym ds. komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku North Gate. W transakcji najmu właścicielowi budynku z ramienia Savills doradzali Monika Wakulska oraz Tomasz Stromidło.

„Pozyskanie dla budynku North Gate jednego z liderów wśród dostawców zielonej energii jako najemcy to dla nas wyjątkowy zaszczyt. Cieszymy się, że firma dostrzegła wyjątkowość projektu budynku North Gate, którego proekologiczne rozwiązania idealnie wpisują się w model biznesowy nowego najemcy. Jestem przekonana, że przeprowadzone w ostatnich latach zmiany w budynku przypadną do gustu pracownikom najemcy, którzy z łatwością dotrą do nowej siedziby dzięki jej doskonałej lokalizacji i bliskości różnych środków transportu publicznego” – mówi Monika Wakulska, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja właściciela, Savills.

North Gate to blisko 90-metrowy budynek biurowy klasy A zlokalizowany w północnej części Warszawy. Całkowita powierzchnia 27-kondygnacyjnego biurowca wynosi ok. 48 000 m kw., z czego 29 000 m kw. stanowi powierzchnia biurowa pod wynajem. Budynek dysponuje pięciopiętrowym parkingiem z miejscem na 310 pojazdów z rozbudowanym zapleczem dla rowerzystów (szafki i prysznice), zlokalizowaną na poziomie -1. North Gate posiada certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

Lokalizacja budynku zapewnia dogodny dostęp do infrastruktury transportowej i komunikacji publicznej. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, a także stacja metra Dworzec Gdański. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zlokalizowany jest Park im. Romualda Traugutta, a także hotel Ibis oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym Centrum Handlowe Westfield Arkadia. Właścicielem nieruchomości jest fundusz Deka Immobilien.

Author

  • Savills

    Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.