Bilfinger Tebodin przyczynił się do zbudowania w Gdańsku tymczasowego szpitala dla pacjentów chorujących na Covid-19. Nadzorowaliśmy proces adaptacji istniejącego budynku w celu przystosowania do przyjęcia zakażonych pacjentów, w tym tych przeznaczonych do anestezjologii i intensywnej opieki medycznej.

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, i Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska, wyrazili swoją wdzięczność za współpracę w liście z podziękowaniami: „Jesteśmy dumni, że w obliczu zagrożenia udało nam się połączyć siły i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Gdańska i Pomorza. Dziękujemy za zaangażowanie w projekt szpitala tymczasowego w Gdańsku. Wspólnie podjęliśmy się niezwykle wymagającego wyzwania – walki o zdrowie i życie. W ciągu czterech miesięcy szpital opiekował się 808 pacjentami“.

Bilfinger Tebodin świadczył usługi nadzoru budowlanego w zakresie następujących obszarów: konstrukcyjnego i cywilnego, elektrycznego, sanitarnego, mechanicznego i teletechnicznego. Prace adaptacyjne obejmowały instalację systemów tlenowych i próżniowych, rozbudowę istniejących systemów i instalacji, a także podział hali na sale szpitalne dla pacjentów i personelu.

Waldemar Barsul, Menedżer PMC: „Jestem dumny, że pracując w Bilfinger Tebodin jesteśmy w stanie przyczynić się do takich projektów, które poprawiają życie lokalnych
społeczności.“