Międzynarodowa kancelaria White & Case świadczyła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz konsorcjum banków przy finansowaniu w wysokości 300 mln PLN, udzielonym na nabycie udziałów w Przedsiębiorstwie Przeładunkowo-Składowym „Port Północny” („Port Północny”) przez Węglokoks S.A. od Sea-Invest Corporation.

Po sfinalizowaniu finansowania Węglokoks S.A. stał się większościowym akcjonariuszem Portu Północnego, posiadającym pakiet kontrolny w tej spółce. Transakcja ta ma wzmocnić pozycję Węglokoks S.A. na rynku logistycznym, co jest zgodne z długofalową strategią związaną z odchodzeniem gospodarki od węgla.

Węglokoks S.A. jest wiodącą polską spółką, która od lat zaangażowana jest w transformację energetyczną oraz przemysłową, kładąc szczególny nacisk na zrównoważoną i ekologiczną produkcję energii. Ponadto, spółka inwestuje w rozwój procesów produkcyjnych umożliwiających dostarczanie zielonej stali, co stanowi istotny krok w kierunku zmniejszenia negatywnego wpływu przemysłu na środowisko.

W skład zespołu White & Case w Warszawie, który doradzał przy transakcji, weszli partner Grzegorz Abram oraz associates Joanna Misztal-Dzitko, Mateusz Dyduch i Maria Hałasa.

Author