Firma Mobica podjęła decyzję o relokacji bydgoskiego oddziału. Nowe biuro zajmie powierzchnię około 910 m kw. w budynku Preludium w Bydgoszczy. W transakcji najemcę wspierała firma Savills, która odpowiada również za doradztwo techniczne.

Mobica to globalna firma świadcząca usługi w zakresie oprogramowania, z siedzibą w Manchesterze w Wielkiej Brytanii i biurami w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Preludium to idealne miejsce na siedzibę dla naszego bydgoskiego oddziału. Nasi pracownicy będą mieć możliwość pracy w wygodniej, centralnej lokalizacji miasta, z widokiem na zielone, nadrzeczne tereny Bydgoszczy. Do nawiązania współpracy z Grupą Kapitałową ARD przekonała nas fachowa obsługa, dobra lokalizacja biurowca, elastyczna przestrzeń i szereg innych udogodnień ułatwiających codzienną pracę” – Michał Kaczmarek, Global Business Support and Real Estate Manager w Mobica.

Doradztwo prawne dla firmy Mobica zapewniała kancelaria adwokacka Piotr Bocianowski. Najemcę w wyborze lokalizacji, negocjacji warunków najmu oraz doradztwie technicznym wspierała firma Savills, która wcześniej doradzała również przy relokacji biur najemcy w Warszawie, Rzeszowie, Szczecinie i Poznaniu.

Cieszymy się, że już po raz kolejny mogliśmy reprezentować firmę Mobica w procesie wyboru i negocjacji warunków najmu. Jest to dla nas potwierdzenie naszej skuteczności w działaniach, które zwiastuje dalszą dobrą współpracę w przyszłości” – mówi Piotr Skuza, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, Savills.

Biurowiec Preludium dysponuje powierzchnią dostosowaną do potrzeb najemców z różnych branż, jednak najważniejszymi jego atutami są centralna lokalizacja w pobliżu zielonych terenów rzeki Brdy, standard techniczny oraz efektywność typowego piętra biurowego. Na wyróżnienie zasługuje również planowany przez nas skwer miejski, który powstanie pomiędzy budynkami kompleksu biurowego” – mówi  Arkadiusz Dróżdż, prezes zarządu Grupy Kapitałowej ARD.

Preludium to nowoczesny budynek usługowo-biurowy zlokalizowany w centrum Bydgoszczy, na przecięciu dwóch najważniejszych arterii miasta – ulicy Jagiellońskiej oraz Trasy Uniwersyteckiej. W bezpośrednim otoczeniu biurowca znajdą się przestrzenie zielone oraz plac miejski, zapewniające niezbędną dla optymalnego wykorzystania przestrzeni równowagę między dynamicznie płynącym nurtem miasta a potrzebą spokoju i wyciszenia.

Author