Grupa Lux Med, lider na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, wynajęła ponad 13 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynku Lakeside, należącym do ATENOR. Lux Med zajmując ponad połowę powierzchni budynku jest tym samym największym najemcą Lakeside, natomiast transakcja ta jak dotychczas największą pojedynczą transakcją biurową warszawskiego rynku biurowego w 2023 roku. Nowe biuro Lux Med zostanie otwarte w drugiej połowie 2024 roku.

„Lakeside jest unikatową inwestycją na biurowej mapie Warszawy, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że do grona najemców budynku dołączył Lux Med lider polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych. Przy realizacji inwestycji przyświecał nam cel, nie tylko zapewnienia nowoczesnego biurowca, który będzie atrakcyjny dla najbardziej wymagających najemców, ale również stworzenia przestrzeni w pełni spójnej ze standardami ekologicznymi i europejskiej taksonomii, jak również stawiającej na pierwszym miejscu dobrostan użytkowników. Jesteśmy dumni, że już teraz możemy pochwalić się certyfikacją na najwyższym poziomie oraz faktem, że doceniają ją nasi najemcy, dla których zielone standardy są równie istotne.” – mówi Maciej Krenek Członek Zarządu, ATENOR Poland.

Lakeside to nowoczesny biurowiec o powierzchni około 23 850 m2, którego otwarcie planowane jest na IV kwartał 2023 roku. Nowatorski budynek już na etapie budowy uzyskał certyfikat BREEAM, na najwyższym poziomie, Outstanding oraz certyfikat WELL na poziomie Gold. Biurowiec będzie wyposażony w szereg udogodnień, takich jak lokal gastronomiczny z kawiarnią,  pełną infrastrukturę dla rowerzystów oraz stacje ładowania samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Dzięki korzystnej lokalizacji na warszawskim Mokotowie, Lakeside jest znakomicie skomunikowany, z bardzo bliską odległością do stacji metra Służew i Wilanowska oraz dużej liczbie bliskich przystanków autobusowych i tramwajowych. Ponadto, inwestycja wyróżnia się wyjątkowym widokiem z okien na przylegający do inwestycji  park oraz jezioro.

Za komercjalizację budynku odpowiada JLL.

„Cieszymy się, że już niedługo nasi pracownicy będą mieli możliwość pracy w nowej i wygodnej przestrzeni biurowej. Nasz wybór nie był przypadkowy. Oprócz przyjaznych pracownikom rozwiązań architektonicznych, priorytetem była dla nas kwestia zastosowanych tu rozwiązań pro-środowiskowych. Budynek oddaje ducha idei zrównoważonego rozwoju, która LUX MED jest szczególnie bliska. Wierzę, że w tym naszym nowym miejscu pracy zrodzi się wiele wyjątkowych pomysłów, które pozwolą rozwijać naszą firmę i osiągać kolejne sukcesy. To następny krok w ponad 30-letniej podróży LUX MED, którego już nie możemy się doczekać” – mówi Jakub Tatak, członek zarządu LUX MED ds. finansowych.

W transakcji po stronie Najemcy doradzała firma REINA Company.

Author

  • JLL

    JLL (NYSE: JLL) jest wiodącą firmą świadczącą usługi profesjonalne, specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami i inwestycjami. JLL kształtuje przyszłość nieruchomości dla lepszego świata poprzez wykorzystanie najbardziej zaawansowanej technologii do tworzenia najlepszych możliwości, niesamowitych przestrzeni i zrównoważonych rozwiązań w zakresie nieruchomości dla naszych klientów, pracowników i społeczności. JLL to firma z listy Fortune 500 z rocznymi przychodami w wysokości 19,4 mld dolarów, prowadząca działalność w ponad 80 krajach i zatrudniająca na całym świecie ponad 102 000 pracowników według stanu na 30 czerwca 2022 r. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym Jones Lang LaSalle Incorporated.