Specyfika pracy księgowego oraz kadrowego wymaga doskonałej organizacji i elastyczności względem zmieniających się przepisów. Problemy te są szczególnie bliskie pracownikom Departamentu Outsourcingu, którzy na co dzień troszczą się o wysokie standardy świadczenia usług księgowych i kadrowo-płacowych, a ich wiedza i umiejętności stanowią kluczowy czynnik wpływający na sukces i dynamiczny rozwój naszych Klientów.

Dzielimy się zatem kalendarzem pomocnym w codziennej organizacji pracy, dzięki któremu będziecie na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i ważnymi terminami.

Kalendarz księgowego na marzec – warto wiedzieć

Zmiany finansowo-księgowe 2022 – z przyjemnością prezentujemy kolejną odsłonę „Purpurowego Informatora” – cyklu analiz, w którym omawiamy istotne i aktualne zagadnienia dla przedsiębiorców. W bieżącym wydaniu skoncentrowaliśmy się na zmianach wprowadzonych do porządku prawnego w Polsce od 1 stycznia 2022 roku za sprawą wejścia w życie tzw. Polskiego Ładu.

Szczegóły na stronie: Zmiany finansowo-księgowe 2022

WAŻNA DATA DLA KSIĘGOWYCH: 25.03.2022

Wpłata podatku VAT za luty 2022 r.; Złożenie deklaracji VAT-8, VAT-9M, VAT-12 za luty 2022 r.; Przesłanie pliku JPK_V7M za luty 2022 r.; Przesłanie pliku JPK_V7K za luty 2022 r. (część ewidencyjna).

Kalendarz kadrowego na marzec – warto wiedzieć
Szykują się poważne zmiany w Kodeksie pracy – co dalej z urlopami i zasadami wypowiadania umów na czas określony?

Szczegóły na stronie: Ważne zmiany w Kodeksie pracy już w sierpniu 2022!

WAŻNA DATA DLA KADROWYCH: 31.03.2022

Złożenie dokumentu ZUS ZSWA – zgłoszenie danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze za 2021 r.

Zobacz prezentację

AUTORZY: Sabina Włodarz-Jerzyna, Młodszy Menedżer, Ewa Lutowska, Specjalista ds. księgowości, Miłosz Sobczyk Specjalista ds. księgowości