Kancelaria Dentons doradzała Heimstaden – czołowej w Europe firmie działającej w sektorze nieruchomości mieszkaniowych – przy refinansowaniu zakupu dwóch kompleksów mieszkaniowych w Warszawie: Heimstaden Bokserska i Heimstaden Grzybowska. Środki pozyskano w kredycie w wysokości 47,2 miliona euro, którego udzielił Santander Bank Polska.

To kolejna transakcja z udziałem naszej kancelarii, dotycząca kompleksów Heimstaden Bokserska i Heimstaden Grzybowska. W styczniu 2021 r. Zespół Nieruchomości doradzał Heimstaden przy zawarciu umów przedwstępnych z Marvipol Development określających zasady nabycia powyższych kompleksów mieszkaniowych. W tamtym czasie była to druga transakcja inwestora na polskim rynku PRS (private rented sector). Jej zamknięcie, również z udziałem Dentons, nastąpiło w drugiej połowie 2022 r.

W ramach obu inwestycji powstało łącznie 566 wysokiej jakości mieszkań przeznaczonych na stabilny, długoterminowy najem. Znaczącą część oferty stanowią duże lokale, zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Wszystkie mieszkania zostały w krótkim czasie przekazane najemcom.

To był wyjątkowy projekt i to z wielu powodów. Stanowi pierwszą transakcję pomiędzy Heimstaden a Santander, która – mamy nadzieję – jest początkiem wieloletniej współpracy pomiędzy stronami. Ponadto, jest to bardzo dobry sygnał dla polskiego rynku nieruchomościowego, w szczególności sektora PRS, gdzie uzyskanie finansowania jest czasem dużym wyzwaniem. Projekt pokazuje, że ten rynek jest coraz bardziej dojrzały i atrakcyjny dla inwestorów instytucjonalnych”, powiedział Bartosz Nojek, partner współkierujący Zespołem Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons.

Transakcję prowadzili Bartosz Nojek (partner) przy wsparciu Jakuba Zienkiewicza (counsel) i Kamila Batora (associate).

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com