Bilfinger Tebodin wspiera Hupac przy budowie nowego terminala w Brwinowie, w Polsce.

Projekt terminala kolejowego rozpoczął się w lutym 2021 r. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2022 roku. Inwestycja obejmuje ponad 14 ha, w tym powierzchnię przeładunkową ponad 42 000 m2, cztery tory załadunkowe o długości min. 750 m, biurowiec i inną niezbędną infrastrukturę.

Bilfinger Tebodin świadczy usługę nadzoru inwestorskiego poprzez zarządzanie budową oraz opiniowanie przez inspektorów nadzoru rozwiązań proponowanych przez generalnego wykonawcę. Uruchomienie terminala planowane jest na wrzesień 2022 roku.

Terminal Hupac znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie trasy kolejowej z Warszawy w kierunku Żyrardowa i Skierniewic. Będzie służyć jako miejsce przeładunku kontenerów z pociągów do wagonów i odwrotnie. Terminal może też świadczyć usługi, takie jak transport wrażliwych produktów, np. ładunków chemicznych.

 “Cieszymy się jako zespół, że możemy pokazać i wykorzystać nasze doświadczenie i umiejętności, szczególnie znając znaczenie i użyteczność usług transportowych”, mówi Andrzej Smolaga, Menedżer Projektu w Bilfinger Tebodin.

Jest to pierwszy kontrakt Bilfinger Tebodin z Hupac, ale nie z branżą transportową – Bilfinger Tebodin zaprojektował i przeprowadził nadzór inwestorski nad budową terminalu PCC w Kutnie.

Author