Optymalizacja kosztów, elastyczne korzystanie z powierzchni biurowych, zmiany aranżacji połączone z nowoczesnym systemem ułatwiającym korzystanie z biur, w tym możliwość łączenia długoterminowego najmu z krótkoterminowym, oraz dużo zieleni na powierzchniach biurowych, co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu to trendy, które nasiliła pandemia. Niektóre firmy już wcześniej rozwinęły na większą skalę takie rozwiązania. Przykładem jest firma DL Invest Group i jej koncept: DL Space. Wprowadził on na katowicki rynek formułę elastycznego najmu wyposażonego biura. Z oferty DL Space skorzystać można w katowickich biurowcach klasy A: DL Piano oraz DL Atrium, a wkrótce pojawi się ona także w budynku biurowym DL Tower, który zostanie oddany do użytku na przełomie I i II kwartału bieżącego roku.

„Po wprowadzeniu koncepcji DL Space w naszych biurowcach, w krótkim czasie z dostępnych aktualnie około 3 000 mkw. pozostały jedynie pojedyncze wolne powierzchnie. Oferujemy wynajem wyposażonych gabinetów biurowych z dobrze wyposażonymi częściami wspólnymi, a elastyczne terminy najmu, które pozwalają wynająć powierzchnie z miesięcznym okresem wypowiedzenia, zdecydowanie odpowiadają naszym najemcom. Z oferty DL Space korzystają zarówno pojedyncze osoby, jak i mniejsze firmy, a także nasi wielkopowierzchniowi najemcy, którzy potrzebują okresowo zwiększyć liczbę pracowników.” – mówi Edyta Leszczyńska odpowiedzialna za rozwój DL Space w firmie DL Invest Group, która jest inwestorem i deweloperem nieruchomości komercyjnych. „Zaletami dla najemców są między innymi: wysoka jakość naszych budynków oraz ich środowiska wewnętrznego potwierdzona między innymi certyfikatem BREEAM, a także nowoczesny i funkcjonalny design powierzchni biurowych i części wspólnych, połączony z rozbudowaną infrastrukturą dodatkową w postaci punktów handlowych, klubu fitness, przedszkola, punktów usługowych oraz kilku punktów gastronomicznych, które pozwalają zaspokoić większość potrzeb pracowników w ramach jednego kompleksu biurowego. Powodzenie komercjalizacji naszego konceptu zachęciło nas do otwarcia kolejnych punktów DL Space. W ciągu kilku miesięcy zostaną oddane do użytku nowe powierzchnie w katowickim DL Tower. W dalszej perspektywie zamierzamy uruchomić placówkę DL Space w kompleksie biurowym DL Prime, który powstaje w Gliwicach” – podkreśla Edyta Leszczyńska.

Jak zauważają przedstawiciele DL Invest Group: uruchomienie konceptu DL Space przed pandemią pozwoliło na zdobycie niezbędnego wolumenu klientów, który pokazał, że na śląskim rynku jest duże zapotrzebowanie na elastyczne powierzchnie biurowe.

„Zainteresowanie okazało się na tyle znaczące, że aby mu sprostać pewną część powierzchni biurowej przeznaczonej pod najem długoterminowy zaaranżowaliśmy na potrzeby biur serwisowanych.” – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. „Jest to model na tyle interesujący i stanowiący wartość dodaną nie tylko dla mniejszych firm i przedsiębiorczych osób ze Śląska, ale także dla wielkoskalowych najemców, którzy potrzebują okresowo powiększyć zajmowane powierzchnie, że wprowadzamy go w każdym z naszych nowo powstających biurowych budynków. Zbudowaliśmy zespół, który zajmuje się koordynacją wynajmu, jak również promocją tego konceptu w tym wewnętrzną komunikacją z najemcami. Oddziały DL Space pojawią się więc w naszym kolejnym katowickim biurowcu – DL Tower, który powstaje przy ulicy Korfantego, jak również w naszych gliwickich projektach w tym przypadku wprowadzając na gliwicki rynek nową jakość pracy dla mniejszych firm.” – podkreśla Dominik Leszczyński.

Więcej informacji: https://dlinvest.pl/dl-space/