Prawnicy Bird & Bird zapewnili wsparcie prawne na rzecz projektu „Buy My Cancer” zrealizowanego przez Onkofundację Alivia. Projekt ten jest nowatorskim modelem pozyskiwania przez fundację środków na cele charytatywne z wykorzystaniem tokenów NFT (z ang. Non-Fungible Token). Środki te będą przeznaczone na finansowanie kosztownego leczenia nowotworów złośliwych podopiecznych fundacji, w szczególności na pokrycie kosztów nierefundowanych w Polsce metod leczenia.

Projekt został przygotowany przy współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach i artystą Pawłem Swanskim. Łączy naukę, sztukę, medycynę i biznes, aby ratować życie pacjentów. Polega na wykorzystaniu zdjęć prawdziwych komórek nowotworowych, przekształceniu ich w dzieła sztuki, a następnie stworzeniu z nich NFT, które są dowodem wpłaty darowizny na rzecz fundacji.

Rolą prawników Bird & Bird w tym projekcie było przygotowanie prawno-podatkowej koncepcji pozyskiwania środków i projektu wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, a także przygotowanie regulaminu akcji i weryfikacja prawna materiałów informacyjnych.

Ze strony kancelarii, prace w ramach pomocy pro bono prowadzili: Tomasz Zalewski, Bartłomiej Sikora, Mateusz Bednarski, Aleksandra Cywińska oraz Michał Śmiechowski.

Licytuj NFT i wspieraj

Więcej na: www.buymycancer.org oraz //youtu.be/NVNhPqyaKyE

Author