Bilfinger Tebodin współpracował z Polenergią, największą prywatną grupą energetyczną w Polsce, przy budowie elektrowni fotowoltaicznych Sulechów II i Sulechów III o mocy 22 MWp.

Bilfinger Tebodin świadczył usługi inżyniera kontraktu dla inwestycji. Kompleks farm fotowoltaicznych Sulechów II i Sulechów III składa się z 22 instalacji fotowoltaicznych, każda o mocy do 1 MWp.

Obiekty znajdują się w Kruszynie, w pobliżu miasta Sulechów. Na powierzchni 45 ha zainstalowano ponad 40 000 modułów fotowoltaicznych. Moc pojedynczego dwustronnego panelu słonecznego wynosi 540 kWp.

Fotowoltaika jest przyjazna dla środowiska i udowodniono, że nie ma wpływu na lokalne społeczności. Nie emituje CO2 ani żadnych innych szkodliwych substancji. Panele słoneczne również nie powodują hałasu ani wibracji i są bezobsługowe.

O projekcie

Prace na rzecz Polenergii obejmowały szeroki zakres usług, takich jak rewizja dokumentacji projektowej, zarządzanie projektem w fazie budowy, usługi nadzoru inwestorskiego, administrowanie umowami, doradztwo w kwestiach formalno-prawnych związanych z procesem inwestycyjnym”, mówi Michał Fórmaniak, Menedżer Projektu w Bilfinger Tebodin.

Projekty energetyki słonecznej są kontynuacją dobrej współpracy z Polenergią przy innych inwestycjach odnawialnych, np. farmie wiatrowej Szymankowo o mocy 38 MW.

Bilfinger Tebodin współpracował z Polenergią – jednym z liderów transformacji polskiego rynku energii poprzez rozwój odnawialnych źródeł energii. Cenimy zrównoważone podejście i popieramy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w naszych projektach, strategiach i operacjach.

Author