Międzynarodowy zespół Dentons doradzał na rzecz banku NORD/LB Norddeutsche Landesbank w związku z finansowaniem o wartości 53 milionów euro udzielonym spółce European Energy A/S na budowę i eksploatację farmy wiatrowej Liskowo o mocy 38.8 MW zlokalizowanej w północno-zachodniej Polsce. Niemiecka agencja kredytów eksportowych Euler Hermes objęła gwarancją znaczną część finansowania. Jest to pierwsza transakcja finansowania projektu zabezpieczona przez Euler Hermes w Polsce.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie dla NORD/LB w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz gwarancji, przeprowadzenie badania prawnego (due diligence) projektu oraz doradztwo w zakresie regulacji dotyczących energetyki odnawialnej. Dokumenty finansowe były sporządzone pod prawem niemieckim i polskim.

Jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy okazję brać udział w tej innowacyjnej transakcji i po raz kolejny współpracować z bardzo doświadczonym zespołem NORD/LB“, powiedział Christian Schnell, partner w Zespole Energetyki i Zasobów Naturalnych, który kierował projektem.

To było prawdziwe wyróżnienie móc wspierać naszych klientów w tej wyjątkowej transakcji, w której Euler Hermes po raz pierwszy udzielił gwarancji na finansowanie projektu elektrowni wiatrowej w Polsce“, powiedział Piotr Nerwiński, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, który nadzorował finansowanie transakcji.

Christian Schnell kierował projektem przy wsparciu Piotra Dziwniela, counsel, Olgi Wasilewskiej, senior associate, i Ewy Gołąbek, associate, z warszawskiego Zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych, a także prawników z Zespołu Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons: partnera Piotra Nerwińskiego, Justyny Jamroży, senior associate, oraz Katarzyny Kaptur, associate. Polski zespół współpracował przy tej transakcji z partnerem Axelem Schlieterem oraz Julią Heitmann, senior associate z Zespołu Bankowości i Finansów z biura Dentons w Düsseldorfie.