Trzy apartamentowce przy ul. Dworskiej 13 w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą kupił i zrewitalizował krakowski inwestor Mix Group. Wille Tercja prezentują się w nowej luksusowej odsłonie.

 

Zakup nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie przez Mix Group nie był przypadkowy. Mamy duże doświadczenie w rewitalizacji nieruchomości – podkreśla Jadwiga Wiśniowska, prezes Mix Group.

Obserwujemy, że obecnie ciekawe obiekty z historią zostają często zapomniane, a tkanka miejska jest przepełniona nowymi inwestycjami o jakości niekoniecznie oczekiwanej przez nabywców. Dlatego projekty rewitalizacji budynków zyskują coraz większe zainteresowanie. Wpisują się też w aktualne trendy proekologiczne – zwraca uwagę.

Do zakupu podwarszawskich Willi Tercja skłoniły krakowskiego inwestora takie atuty, jak doskonała lokalizacja, wyjątkowy klimat i ponadczasowa architektura.

Na rodzimym krakowskim rynku deweloper – Mix Group – jest znany od wielu lat z projektów rewitalizacji budynków o różnym charakterze. Przekształca je w funkcjonalne obiekty biurowe. Także podwarszawski projekt dewelopera Wille Tercja w nowej odsłonie to oferta, obok której nie można przejść obojętnie.

Gruntowna rewitalizacja

Inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana przy ul. Dworskiej 13 w Konstancinie-Jeziornie to wyjątkowy kompleks trzech budynków z 12 luksusowymi apartamentami o powierzchni od 150 do 340 mkw. Ciekawy charakter budynków, nawiązujący do historycznej willowej zabudowy Konstancina, skłonił Mix Group do podjęcia szeregu działań inwestycyjnych, w tym również formalno-prawnych, aby zaprezentować klientom obiekt w nowoczesnym wydaniu, spełniającym najwyższe standardy.

Jak podkreśla deweloper, inwestycje z rynku wtórnego niejednokrotnie wymagają dodatkowych działań. Krakowska firma, przygotowując się do zakupu nieruchomości, przeprowadziła szczegółowy audyt, który wykazał, co trzeba zrobić, aby oferta Willi Tercja wróciła na rynek w oczekiwanej przez klientów jakości.

Jak w każdym procesie zakupowym, także tu wykazaliśmy się dużą ostrożnością. Nasi specjaliści przeanalizowali dokumentację prawną i budowlaną, prześledzili procesy inwestycyjne, które zostały już przeprowadzone – wyjaśnia Jadwiga Wiśniowska. – Jak się okazało, na lokalnym rynku krążyło dużo legend związanych z tym obiektem. Ustalony przez nas zakres prac i działań został z powodzeniem przeprowadzony, dzięki czemu przywróciliśmy obiekt do pełnej funkcjonalności. Pod każdym względem spełnia on oczekiwania mieszkających już w kompleksie Wille Tercja właścicieli poszczególnych apartamentów – akcentuje.

Deweloper przeprowadził gruntowną rewitalizację obiektu – od koniecznej wymiany poszczególnych elementów po odświeżenie terenów zielonych wokół budynków, które tworzą kameralny ogród dla mieszkańców.

Nowy rozdział

Kompleks Wille Tercja powstał w 2009 roku. Pierwotnie nosił nazwę Dworska 13. Inwestycję tworzy 12 apartamentów prime znajdujących się w trzech budynkach o wyjątkowej architekturze, która nawiązuje do początków Konstancina sięgających XIX wieku. Lokalizacja w najbardziej znanej miejscowości willowej w Polsce przyciąga inwestorów, którzy marzą o posiadłości w prestiżowym, spokojnym, zielonym i urokliwym miejscu, jednak oddalonym zaledwie 20 km od centrum Warszawy. Brzmi jak przepis na sukces. Potencjał tej wyjątkowej inwestycji nie został jednak w pełni wykorzystany przez poprzednich właścicieli, co, niestety, było spowodowane wieloma niedopatrzeniami pod względem prawnym i technicznym. Poprzedni właściciele na przestrzeni lat mierzyli się z problemami obciążeń hipotecznych i innymi formalnymi trudnościami, co zablokowało sprzedaż nieruchomości.

Przez cały ten czas budynki były jednak nadzorowane i ogrzewane, a cały obiekt chroniony. W 2010 roku podczas ulewnych opadów, które dotknęły całą okolicę, doszło do zalania garaży. Zawiniła niesprawna gminna kanalizacja opadowa, która odprowadzała wodę z ulicy Długiej. Sytuacja została bardzo szybko opanowana. Nigdy więcej się już nie powtórzyła, ale w opinii publicznej inwestycja jawiła się jako problematyczna.

Krakowski deweloper biurowy nieruchomość przy ul. Dworskiej kupił pod koniec 2018 roku, po przeprowadzeniu gruntownego audytu. Inwestor ma prawie 30-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości biurowych. Specjalizuje się w rewitalizacji budynków, nadając im nowe życie, co istotnie wpływa na podniesienie walorów estetycznych dzielnic, w których się znajdują.

Sukces po latach

Każdy element – od identyfikacji wizualnej, aspektów technicznych aż do kwestii formalno-prawnych – został dobrze przemyślany i przeprowadzony zgodnie ze sztuką, wymaganiami prawnymi i technicznymi, dzięki czemu kompleks Wille Tercja wraca na rynek w bardzo dobrej jakości, oferując klientom ponadstandardowe powierzchnie i wysokości apartamentów, klasyczny styl architektoniczny z nowoczesnymi rozwiązaniami mieszkaniowymi i technologicznymi. Dzięki temu zapewnia mieszkańcom niezwykły komfort – podkreśla inwestor. – Aby ułatwić naszym klientom transakcje, oddaliśmy naszą inwestycję w ręce profesjonalistów – agencji nieruchomości z segmentu premium – Lions Estate. Doświadczenie, profesjonalizm i wiedza ekspertów obsługujących Wille Tercja odpowiadają nawet najbardziej wymagającym klientom. Eksperci Lions Estate specjalizują się w segmencie nieruchomości premium w Konstancinie-Jeziornie.

Wille Tercja to doskonały przykład inwestycji, na sukces której trzeba trochę poczekać. Dzięki nowemu inwestorowi, firmie Mix Group, inwestycja Wille Tercja wraca na rynek w kolejnej odsłonie, wprowadzając nową jakość na konstancińskim rynku nieruchomości – komentuje Bartłomiej Annusewicz, prezes Lions Estate, agencji nieruchomości premium. – Konstancin-Jeziorna dotychczas był znany ze wspaniałych willi i rezydencji. Brakowało inwestycji apartamentowych z prawdziwego zdarzenia, które nawiązywałyby do wyjątkowego charakteru tego miejsca. Tę lukę wypełnia dziś inwestycja Wille Tercja. Cieszymy się z tego, że możemy być częścią tej historii – dodaje.

Liczne atuty

Lokalizacja nieruchomości to jej ogromny atut. Konstancin-Jeziorna leży u zbiegu dróg wojewódzkich DW721 (Duchnów–Nadarzyn) i DW724 (Warszawa–Góra Kalwaria). Miasto ma cztery linie autobusowe lokalnego transportu zbiorowego aglomeracji warszawskiej. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się 250 m od kompleksu Wille Tercja.

W bezpośrednim sąsiedztwie apartamentowego kompleksu znajduje się osiem placówek oświatowych. Najbliższe to Zespół Szkół Publicznych w Chylicach (100 m), przedszkole angielskie Dobry Start (200 m), przedszkole i żłobek Lawendowy Domek (1000 m). Dalej (do 5 km) jest kilka międzynarodowych szkół, takich jak American School of Warsaw czy Thames British School.

Dostęp do opieki medycznej zapewniają pobliskie obiekty – salon masażu (1100 m), ośrodek szkolno-edukacyjny – Centrum Rehabilitacji im. prof. M. Weissa (1200 m). Dalej, ale w promieniu 5 km, znajdują się liczne przychodnie i szpitale.

Obok kompleksu jest stadion sportowy SKF Pogoń Konstancin (100m), basen solankowy, basen CKR, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Author