Apollo-Rida, właściciel i zarządca kompleksu biurowego Equal Business Park w Krakowie, podpisał umowę najmu na blisko 1000 m kw. powierzchni biurowej z międzynarodową firmą biofarmaceutyczną AstraZeneca Pharma Poland. W transakcji po stronie wynajmującego doradzała firma Savills, która pełni w budynku rolę wyłącznego doradcy ds. wynajmu powierzchni biurowych.

AstraZeneca to jedna z największych innowacyjnych firm biofarmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki na choroby stanowiące wyzwania dla współczesnej medycyny. W Polsce jest obecna od ponad 30 lat i zatrudnia ponad 3000 pracowników.

Nowy najemca Equal Business Park zdecydował się na przeniesienie biura do nowoczesnej powierzchni biurowej, która wpisuje się w realizowane przez AstraZeneca cele zrównoważonego rozwoju (SDG) w ramach globalnie przyjętej strategii ESG. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią odnawialną, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz energooszczędne windy i oświetlenie.

„AstraZeneca Pharma Poland to kolejna firma, która doceniła wysoką jakość kompleksu Equal Business Park. Coraz więcej najemców zwraca uwagę na proekologiczne rozwiązania zastosowane w budynkach biurowych, co ma związek z przyjętymi przez nie strategiami ESG” – mówi Dominika Cyrbus z oddziału Savills w Krakowie.

„Codzienna dbałość o pracowników oraz ograniczenie śladu środowiskowego jest dla nas priorytetem. Każda nowa umowa najmu to dla nas powód do dumy. Stanowi dowód na niezmiennie najwyższy komfort oferowanych powierzchni przez kompleks Equal Business Park. Tworzymy przyjazne i ekologiczne środowisko pracy, w którym każdy może działać z pełnią swojego potencjału” – komentuje Rafał Nowicki, Prezes Zarządu, Apollo-Rida Poland.

Equal Business Park (49 500 m kw.) to kompleks nowoczesnych i funkcjonalnych budynków biurowo-usługowych klasy A. Biurowce wyróżnia doskonale skomunikowana lokalizacja przy ul. Wielickiej na krakowskim Podgórzu, wysoka jakość powierzchni biurowych oraz kompleksowa oferta udogodnień dla najemców. Nowoczesna architektura wkomponowana w otoczenie terenów zielonych sprawia, że budynki stały się rozpoznawalnym punktem na biznesowej mapie Krakowa i siedzibą wielu znanych korporacji. Oprócz firmy AstraZeneca, wśród najemców biurowca znajdują się między m.in. Qurate Retail Group, TE Connectivity, Superior Logistics, Kimberly Clark, Aptiv, EQTek, Kingfisher, BorgWarner oraz Regus.

Właścicielem i zarządcą Equal Business Park w Krakowie jest firma Apollo-Rida Poland realizująca projekty deweloperskie i inwestycyjne w sektorze nieruchomości biurowych, magazynowych, handlowych i mieszkaniowych w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Speculo 2_res
Equal BP_02
Equal BP_03

Author

  • Savills

    Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.