Santander Bank Polska kolejny rok z rzędu został wyróżniony tytułem Top Employer Polska, a także tytułem Top Employer 2022 Europe. Certyfikat potwierdza zaangażowanie banku w tworzenie lepszego środowiska pracy i wdrażanie wysokich standardów w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Top Employers Institute to jeden z najważniejszych, międzynarodowych instytutów certyfikacji, który od 13 lat wskazuje najlepszych pracodawców w Polsce. Prestiżowy tytuł zdobywają firmy, które wyróżniają się wyjątkowymi standardami w polityce zatrudnienia i warunkach pracy.

Jestem niezwykle dumna, że kolejny rok z rzędu możemy pochwalić się tytułem Top Employer. Dla nas to wyjątkowe wyróżnienie. Każdego dnia intensywnie pracujemy nad ulepszaniem naszego środowiska pracy. Chcemy być pracodawcą godnym zaufania i troszczącym się o dobro oraz bezpieczeństwo pracowników. Tytuł Top Employer dodatkowo dopinguje nas do dalszych działań i jednocześnie obliguje do nieustającego rozwoju obszarów, o których wspominają pracownicy w kierowanych do nich ankietach. To wyróżnienie jest zasługą zaangażowania i siły ducha wszystkich naszych pracowników, za co dziękuję – mówi Dorota Strojkowska, kierująca Pionem Partnerstwa Biznesowego w Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska zachęca pracowników do udziału w wielu aktywnościach i projektach, które pomagają zdobyć wiedzę oraz zapewniają rozwój osobisty. Oferuje dostęp m.in. do szkoleń i webinarów, inspirujących podcastów, kalendarza wydarzeń well-beingowych i wyzwań sportowych, a także wspiera różnorodność.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie wyników ankiety dotyczącej najlepszych praktyk HR. Każdego roku Top Employers Institute wyróżnia organizacje, które dzięki wysokim standardom HR koncentrują się na stawianiu swoich pracowników na pierwszym miejscu.

Ocenie podlegają takie obszary, jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.