Prawnicy kancelarii Bird & Bird w Warszawie wspierali Jinko Power Energy S.L. w procesie nabycia udziałów spółki odpowiedzialnej za rozwój projektów magazynów energii elektrycznej oraz przy udziale w aukcji głównej rynku mocy na rok dostaw 2028.

Kancelaria udzieliła kompleksowego wsparcia prawnego, które obejmowało: badanie prawne due diligence SPV i rozwijanych przez nią projektów magazynów energii elektrycznej, doradztwo transakcyjne, przygotowanie i negocjacje umowy SPA oraz umowy DSA.

Zespół Bird & Bird doradzał również w kwestiach regulacyjnych odnoszących się do udziału rozwijanych przez SPV projektów w rynku mocy i przy realizacji formalności związanych z udziałem w aukcji głównej na rok dostaw 2028, w ramach której spółka uzyskała kontrakt mocowy na okres siedemnastu lat.

W kwestiach prawno-regulacyjnych oraz związanych z rozwojem projektów magazynów energii elektrycznej klientowi doradzał zespół prawników kierowany przez Grzegorza Pizonia (Partner, Praktyka Energy & Utilities), którego wspierali: Sara Radzicka-Tolwaj (Senior Associate, Praktyka Energy & Utilities), Wojciech Korga (Senior Associate, Praktyka Energy & Utilities) oraz Tomasz Chabrzyk (Associate, Praktyka Energy & Utilities). W zakresie transakcyjnym, klientowi doradzał zespół Corporate / M&A, pod kierunkiem Rafała Dziedzica (Partner, Praktyka Doradztwa Transakcyjnego, Fuzji i Przejęć) oraz Artura Stosio (Counsel, Praktyka Doradztwa Transakcyjnego, Fuzji i Przejęć).

“Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Jinko w tak ciekawym i ważnym dla naszego rynku projekcie. Widzimy obecnie wzmożone zainteresowanie magazynami energii i ich udziałem w rynku mocy, który obok spodziewanej możliwości udziału magazynów w rynku usług systemowych i rynku usług elastyczności jest szansą na przyspieszenie ich rozwoju. Efektywna strategia prawna jest kluczowa dla osiągnięcia celów biznesowych w sektorze energetycznym, o czym doskonale wiedział nasz klient. Gratulujemy Jinko wygranej aukcji i liczymy na sukces również w kolejnych aukcjach mocy.” – powiedziała Sara Radzicka-Tolwaj.

Jak wskazuje Sylwia Bojar, Country Manager w Jinko Power: “Sukces transakcji oraz wygrana w aukcji mocy otwierają nowe perspektywy rozwoju dla spółki w dynamicznie rozwijającej się branży energetycznej. Zespół Bird & Bird z pełnym profesjonalizmem świadczył kompleksowe doradztwo prawne spółce, co przyczyniło się do realizacji naszej strategii. Jinko zamierza rozwijać nowe projekty na polskim rynku i kontynuować inwestycje w rozwój infrastruktury energetycznej, w tym w szczególności magazynów energii elektrycznej“.

Author

  • Bird & Bird

    Bird & Bird LLP to międzynarodowa kancelaria prawna, która wspiera organizacje zmieniane przez cyfrowy świat lub te, które przewodzą tym zmianom. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i odświeżająco kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele komercyjne. Mamy ponad 1450 prawników w 32 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce, a także bliskie relacje z firmami w innych częściach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twobirds.com.