Kancelaria Bird & Bird doradzała Enerdze z Grupy ORLEN, w związku z zawarciem przedwstępnej umowy nabycia od Lewandpol Holding, spółki celowej realizującej projekt budowy instalacji fotowoltaicznych i farmy wiatrowej „Kleczew Solar & Wind” o łącznej mocy do 334 MW.

Przeprowadzenie transakcji nadzorował Rafał Dziedzic (Partner, Corporate & M&A), którego wspierała Mariya Borsuk (Senior Associate, Corporate & M&A).

Za aspekty administracyjnoprawne, regulacyjne i kwestie kontraktowe, w tym za przeprowadzenie badania prawnego due diligence projektów odpowiedzialni byli: Grzegorz Pizoń (Partner, Energy & Utilities), Sara Radzicka-Tolwaj (Senior Associate, Energy & Utilities), Wojciech Korga (Senior Associate, Energy & Utilities). Ponadto, Zespół Energy & Utilities wspierał Zespól Corporate & M&A w negocjacjach umów SPA, w zakresie dotyczącym środowiska regulacyjnego energetyki odnawialnej.

Przy transakcji doradzali również Maciej Georg (Partner, Financing Transactions), Krzysztof Wiśniewski (Senior Associate, Financing Transactions) oraz Marcin Alberski (Senior Associate, Competition).
Cieszymy się, że klient zaufał naszemu wieloletniemu doświadczeniu w doradztwie przy projektach OZE. To już druga akwizycja, przy której doradzaliśmy w ostatnich miesiącach na rzecz Energi – powiedział Rafał Dziedzic, partner w praktyce Corporate & M&A.

– Serdecznie gratulujemy obydwu Stronom oraz pozostałym doradcom sprawnego przeprowadzenia jednej z największych transakcji M&A w sektorze OZE w ostatnich latach. Niebotyczna skala (z perspektywy mocy projektów) i złożony charakter portfolio niewątpliwie wpływają na rangę tego sukcesu – dodał Grzegorz Pizoń, partner w praktyce Energy & Utilities.

Wierzę, że ta przeprowadzona bardzo sprawnie i z sukcesem, znacząca transakcja na polskim rynku OZE, to kamień milowy w historii naszej współpracy z Energą – stwierdził Maciej Georg, partner w praktyce Financing Transactions, odpowiedzialny za relacje z grupą kapitałową ORLEN z ramienia Bird & Bird.

Author

  • Bird & Bird

    Bird & Bird LLP to międzynarodowa kancelaria prawna, która wspiera organizacje zmieniane przez cyfrowy świat lub te, które przewodzą tym zmianom. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i odświeżająco kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele komercyjne. Mamy ponad 1450 prawników w 32 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce, a także bliskie relacje z firmami w innych częściach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twobirds.com.