Stanowisko Ekspertki ds. PR w Biurze Prasowym Provident Polska objęła Agnieszka Baran. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas pracy w branży bankowej, newsowej, a także szkolnictwie wyższym. Szczególnym zainteresowaniem Agnieszki Baran są zagadnienia związane z komunikacją korporacyjną i zarządzaniem treścią.  

Przed dołączeniem do Provident Polska, Agnieszka Baran przez dwa lata zdobywała doświadczenie w Banku Ochrony Środowiska, gdzie zajmowała stanowisko Głównego specjalisty ds. komunikacji. Przez trzy lata pełniła również funkcję Redaktor w Biurze Komisji Sejmowych, a następnie Specjalisty komunikacji wewnętrznej w Centrum Prasowym i Komunikacji Wewnętrznej Uniwersytetu SWPS. Na początkowym etapie swojej kariery, przez niemal dziewięć lat była związana z branżą usługową, pełniąc funkcję Specjalisty ds. marketingu i promocji w Grupie PSB.

Agnieszka Baran jest absolwentką Politechniki Częstochowskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyła także studia podyplomowe z Komunikacji korporacyjnej na Uniwersytecie Warszawskim.

– Komunikacja to dla mnie przede wszystkim interakcja z drugim człowiekiem, dlatego praca w Public Relations oraz dziale komunikacji nie jest wyzwaniem a przyjemnością – mówi Agnieszka Baran. – Kluczem dobrze przygotowanej kampanii komunikacyjnej są narzędzia promocyjne oraz świadomość celów firmy. Jeden komunikat nie jest kampanią, ale seria zaplanowanych i przemyślanych działań już tak. Cieszę się, że będę mogła wykorzystać zdobyte wcześniej umiejętności w firmie, która prowadzi tak szeroko zakrojone działania i wyznacza standardy przejrzystej, transparentnej komunikacji – dodaje.  

Agnieszka Baran będzie raportować bezpośrednio do Karoliny Łuczak, Dyrektorki Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej Provident Polska. Agnieszka Baran zastąpiła Paulinę Szybowską, która firmę opuściła z końcem sierpnia 2023.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).