Bibby Financial Services Polska zmienia ofertę faktoringu. Od początku grudnia przedsiębiorcy będą korzystać z rozliczeń per faktura, a nie – jak dotychczas – saldem faktur. Zmianie formy rozliczeń towarzyszy wprowadzenie nowej platformy online do zgłaszania faktur.

Wiemy, jak ważny jest dla przedsiębiorców czas spędzany każdorazowo na wysyłce faktur do faktoringu. Zdajemy też sobie sprawę, że przejrzysty system rozliczeń jest kluczowy dla ich analiz finansowych. Dlatego wprowadzamy w Bibby Financial Services Polska rozliczenia per faktura dla wszystkich rodzajów faktoringu i jednocześnie oddajemy do użytku nową platformę informatyczną, która uprości codzienne kontakty firm z nami. Przez wiele lat korzystaliśmy z rozliczenia per saldo, ale na prośbę naszych klientów wprowadzamy rozwiązanie bardziej precyzyjne i transparentne  – mówi Tomasz Kukulski, prezes Bibby Financial Services Polska.

Nowe technologie na rzecz MŚP

Bibby Financial Services we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność, stawia na nowe technologie, aby jeszcze bardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z przyjaznych form finansowania i wspierać ich w rozwoju biznesu. W Polsce Bibby Financial Services w ramach tej strategii nawiązało współpracę z Comarch SA. BibbyNet, czyli nowa platforma do zgłaszania faktur i generowania raportów online to właśnie wynik prac prowadzonych wspólnie przez ekspertów Bibby Financial Services Polska oraz inżynierów Comarch SA.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Bibby Financial Services Polska o wyborze Comarch jako partnera do implementacji nowego systemu faktoringowego. To potwierdzenie zaufania do naszych rozwiązań opartych o najnowsze technologie, zwłaszcza efektywnych mikroserwisów, które stanowią fundament naszego rozwiązania. W przeciwieństwie do dotychczasowych monolitycznych struktur, mikroserwisy zapewniają wyższą elastyczność w kwestii zmian oraz aktualizacji poszczególnych modułów systemu, co gwarantuje jego dynamiczny rozwój w przyszłości. W ramach tego projektu wprowadziliśmy również naszą najnowszą, zoptymalizowaną pod kątem procesów platformę dla przedsiębiorców MŚP, charakteryzującą się przejrzystym interfejsem użytkownika. Dzięki niej proces finansowania faktur staje się prostszy, a dostęp do środków sprawniejszy, co dodatkowo przyspiesza rozwój biznesowy małych i średnich firm  – mówi Karol Leszczyński, Product Development Manager w Comarch Factoring.

BibbyNet zastąpi używane dotychczas przez klientów dwa inne systemy. To nowoczesne i intuicyjne narzędzie. Klienci, którzy już testowali nowy BibbyNet, chwalą jego przejrzystość, łatwość generowania raportów i szybki dostęp do wszystkich informacji.

W BibbyNet na bieżąco można sprawdzać dokładne informacje dotyczące finansowania poszczególnych faktur:

· kwota zgłoszonej faktury,
· koszty, jakie faktor pobrał od danej faktury,
· kwota zaliczki, którą klient otrzymuje z finansowania danej faktury,
· kwota, jaka z każdej faktury została przekazana w split payment.

Ponadto, w nowej platformie klient łatwo i szybko zawnioskuje o zmiany parametrów finansowania odbiorców.

Zapewniony stały dopływ gotówki

Nowy model rozliczeniowy per faktura daje firmom możliwość sprawdzenia kosztu obsługi i finansowania na poziomie faktury a nie całego salda faktur. Dzięki temu zapewnia kontrolę finansową na każdym etapie współpracy z faktorem.

Dodatkowo, bieżące księgowanie faktur Bibby Financial Services Polska będzie prowadzić bez dodatkowych opłat za pilne księgowanie i wypłatę środków w dniu księgowania faktur. W ciągu dnia będą cztery sesje zaliczkowe. Zapewnia to przedsiębiorcom stały dopływ środków na bieżące działanie i rozwój.

Cyfryzacja jest dla ludzi

Jestem zwolennikiem cyfryzacji procesów w taki sposób, aby ułatwiać życie klientom i naszym pracownikom – mówi Tomasz Kukulski. – Wprowadzenie nowej platformy BibbyNet jest tego przykładem. Klienci otrzymują szybszą obsługę i produkt finansowy, który łatwiej zrozumieć. Dla naszych ludzi to również duże ułatwienie w codziennej pracy. Wciąż jednak pozostajemy tą samą firmą rodzinną, która stawia na relacje i partnerską rozmowę z przedsiębiorcą. To zawsze był nasz wyróżnik na rynku i za to doceniali nas klienci. W Bibby Financial Services stawiamy na ludzi, a nie na algorytmy. Maszyny, choć ważne, nie zrobią za nas wszystkiego. To ludzie, ich zaangażowanie i entuzjazm, tworzą wynik firmy. Dzięki nowoczesnym systemom i procesom nasza praca daje więcej satysfakcji. I klienci to czują.

Author

  • Bibby Financial Services

    Bibby Financial Services jest spółką faktoringową, częścią Bibby Line Group – niezależnej brytyjskiej grupy firm. Bibby Financial Services od 40 lat dostarcza przedsiębiorcom różne narzędzia finansowe, wspierające stabilne funkcjonowanie i rozwój. W Polsce firma funkcjonuje od 2002 roku. Pracuje w trzech oddziałach w Warszawie, Poznaniu i Katowicach, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj. Firma jest niezależna od banków. Należy do Polskiego Związku Faktorów oraz największego międzynarodowego zrzeszenia faktorów International Factors Group.