Najem instytucjonalny, stanowi nieustannie rozwijający się sektor w branży nieruchomości. Liczba dostępnych jednostek oraz tych w budowie, stale rośnie, a oferowane mieszkania cieszą się coraz większą popularnością wśród najemców.   Jakie są nadchodzące trendy oraz perspektywy dla PRS w Polsce? Które miasta dominują pod kątem oferty mieszkań?  Jakie są kluczowe kwestie prawne, które inwestor powinien mieć na uwadze? O tym, w najnowszym raporcie.

W roku 2023 łączny stan zasobów sektora PRS, wyniósł blisko 17 tys. jednostek, co oznacza, wzrost o 50% względem roku 2022. Inwestorzy prognozują, że do 2028 roku zostanie wybudowanych dodatkowo około 55,000 mieszkań. Warto jednak zaznaczyć, że ta liczba może wzrosnąć, biorąc pod uwagę nowych uczestników rynku, którzy dopiero budują swoje portfele inwestycyjne, oraz większą ostrożność, z jaką inwestorzy dzielą się swoimi planami inwestycyjnymi.

Pobierz raport

 

Author

  • PwC

    W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 1500 w zespołach technologicznych.