Przedwiośnie to czas, kiedy dzień w końcu się nieco wydłuża, słońce częściej wygląda zza chmur a przyroda zaczyna budzić się do życia. To pora roku, która zwiastuje nadejście nowego i tak też będzie celebrowana na kanale BBC First –  nowymi sezonami lekkich seriali kryminalnych. Jak na ten okres przystało, czeka nas prawdziwy rozkwit … przestępczości.

Kryminalne przedwiośnie łączy 4 premierowe serie wyczekiwanych przez widzów BBC FIRST seriali kryminalnych. Poza działaniami promocyjnymi na kanałach BBC, pasmo jest wspierane również w digitalu poprzez współpracę influencerską oraz kampanię wizerunkową na platformie Filmweb. Wszystkie działania prowadzą do zwiększenia świadomości na temat oferty BBC FIRST, a także do zbudowania nawyku regularnego włączania tego kanału dla serii kryminalnych.

Klip promujący kampanię znajduje się pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=P8mntmeG9Ts

Start „Kryminalnego przedwiośnia” już 1 marca o godz. 21:00, a w nim:

  • Harry Wild, Sezon 2 (6 odcinków), od piątku 1 marca o godz. 21:00
  • Śmierć pod palmami, Sezon 13 (8 odcinków) od poniedziałku 4 marca o godz. 21:00
  • Morderstwa w Midsomer , Sezon 24 (4 odcinki), od środy 13 marca o godz. 21:00
  • Ojciec Brown, Sezon 11 (10 odcinków), od czwartku 21 marca o godz. 21:00

W drugim sezonie „Harry Wild” zobaczymy kolejne perypetie emerytowanej profesor literatury, która kontynuuje swoją przygodę z rozwiązywaniem kryminalnych zagadek po tym, jak w pierwszym sezonie odkryła, że ma do tego prawdziwy talent.

Nowe odcinki serialu przyniosą rozwój współpracy Harriet z niepokornym nastolatkiem, Fergusem Reidem. Choć ich znajomość zaczęła się od  napaści Fergusa na Harriet, ostatecznie nawiązała się między nimi nieprawdopodobna więź. Nietypowa para śledczych dorobiła się dobrze prosperującej agencji detektywistycznej oraz nowego eleganckiego biura. Nie może też narzekać na brak zleceń. Harriet i jej młodociany pomocnik zostają zatrudnieni m.in. do odnalezienia zaginionej kobiety oraz rozwiązania sprawy otrucia druhny na wieczorze panieńskim. Ten sezon przyniesie też bardzo trudną, bo niezwykle osobistą sprawę, dotyczącą matki Fergusa, która wcześniej porzuciła swoją rodzinę.

Czy dwójka detektywów poradzi sobie z takim wyzwaniem?

Harry Wild
Sezon 2 (6 odcinków)
od piątku 1 marca o godz. 21:00

13 sezon „Śmierci pod palmami” po raz kolejny zabierze widzów na skąpaną w słońcu karaibską wyspę Saint Marie. W tych rajskich okolicznościach inspektor Neville Parker i towarzyszący mu zespół śledczych będą mieli do rozwikłania kolejne intrygujące sprawy kryminalne.

W 100. odcinku Selwyn świętuje 50-lecie służby w policji. Wkrótce jednak nieoczekiwanie staje twarzą w twarz z ogromnym niebezpieczeństwem i jest zmuszony walczyć o życie. W tym sezonie rozgrywa się także śmiertelna gra w bingo oraz dochodzi do zatrucia szefa – celebryty podczas kulinarnego konkursu. Intrygujące śledztwo pokazuje, że ofiara nie jadła tego dnia nic innego niż uczestnicy konkursu. Kto w takim razie stoi za tym koszmarnym wypadkiem?

Śmierć pod palmami
Sezon 13 (8 odcinków)
od poniedziałku 4 marca o godz. 21:00

W sezonie 24. „Morderstw w Midsomer” wracamy do najbardziej morderczego hrabstwa w Anglii, gdzie sprawami kryminalnymi zajmują się inspektor John Barnaby (Neil Dudgeon) i sierżant Jamie Winter (Nick Hendrix). Choć okrutne zbrodnie zupełnie nie pasują to tego malowniczego i na pozór spokojnego miejsca to nasi detektywi mają ręce pełne roboty.  Tym razem zabiorą się za rozwiązanie zagadki śmierci autora książki, która zapoczątkowała ogólnokrajowe poszukiwanie skarbów. Zostaną także wezwani do zbadania przyczyn śmierci patriarchy Shirewell oraz rozwikłania powstałego w jej wyniku zaciekłego sporu o spadek.

W tym sezonie Barnaby i Winter wezmą też pod lupę zagadkową śmierć Franka, zasłużonego poszukiwacza zaginionych i skradzionych zwierząt. Przekonają się, dlaczego uwikłane w sprawę osoby wybierają towarzystwo zwierząt zamiast ludzi.

Morderstwa w Midsomer
Sezon 24 (4 odcinki)

od środy 13 marca o godz. 21:00

W 11. Sezonie „Ojca Browna” na obdarowanego talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych księdza z parafii Kembleford czekają kolejne wyzwania. Detektyw w sutannie każde śledztwo prowadzi na swój własny sposób. Jako spowiednik w pracy detektywistycznej wykorzystuje intuicję oraz wiedzę psychologiczną. Jego misją jest sprowadzenie każdego grzesznika na właściwą drogę.

W najnowszym sezonie duchowny rozpoczyna śledztwo, gdy  rywalizacja sportowa w Kembleston Olimpicks nieoczekiwanie przybiera dramatyczny wymiar. Choć priorytety są jasne uwadze detektywa nie umknie, co dzieje się na dalszym planie. Czyżby relacje miedzy inspektorem Sullivanem i panią Devine stawały się coraz bardziej zażyłe?

W tym sezonie Ojciec Brown zbada też sprawę morderstwa znanego artysty, w którą zamieszana jest jego stara przyjaciółka, siostra Boniface, a lokalną społeczność czeka kulinarna atrakcja w związku z przyjazdem starej przyjaciółki pani Devine. Odnosząca sukcesy pisarka, posiadająca własną szkołę kulinarną odwiedza miasteczko, by zapoznać miejscowych z autentyczną kuchnią azjatycką. Plany runą, gdy jeden z szefów kuchni zostaje aresztowany za morderstwo.

Ojciec Brown
Sezon 11 (10 odcinków)
od czwartku 21 marca o godz. 21:00

 

 

 

Author

  • BBC Studios

    O BBC Studios BBC Studios, globalny właściciel treści odznaczających się brytyjską śmiałością i kreatywnością, jest komercyjnym ramieniem BBC Group, która wspiera opłaty licencyjne i ulepsza programy dla brytyjskich odbiorców. Płynnie przenosząc pomysły na ekran i poza niego, działalność BBC Studios obejmuje finansowanie treści, rozwój, produkcję, sprzedaż, branded services i usługi pomocnicze zarówno w ramach własnych produkcji, jak i programów i formatów przygotowanych przez wysokiej jakości niezależnych brytyjskich producentów. Wielokrotnie nagradzane brytyjskie programy BBC Studios cieszą się renomą na arenie międzynarodowej, dzięki markom takim jak Taniec z gwiazdami, Top Gear, Doctor Who czy dziecięcy Blue. BBC Studios posiada 20 biur na całym świecie, w tym dziesięć wytwórni w Wielkiej Brytanii oraz bazy produkcyjne lub partnerstwa w kolejnych siedmiu krajach świata. Firma, która zwykle produkuje rocznie około 2000 godzin treści zarówno dla BBC, jak i dla podmiotów trzecich takich jak Apple, Netflix i Migu, jest liderem brytyjskiej kreatywności na świecie. BBC Studios to również zaangażowany partner dla niezależnego sektora brytyjskiego poprzez połączenie partnerstw kapitałowych, inwestycję w treści i międzynarodową dystrybucję programów.