Budynek biurowy Marynarska Point 1 zlokalizowany na warszawskim Mokotowie przejdzie niedługo gruntowną modernizację.

W ramach planowanych prac remontowych, które rozpoczną się w I kwartale 2022 roku, nowy wygląd zyskają hole windowe na wszystkich piętrach. Całkowitą przemianę przejdzie również recepcja w holu głównym. Zmiany podkreślą jej reprezentacyjny charakter, a designerskie lampy nadadzą wnętrzu nowoczesności. Dodatkowo, po zakończeniu prac, nieruchomość będzie miała podświetlaną elewację, która będzie zdobić budynek i wyróżniać go na tle innych biurowców w okolicy. Projekt wizualizacji przygotowało międzynarodowe studio architektoniczne Arch.

„Planowane zmiany mają przyczynić się do podniesienia komfortu pracy obecnym i przyszłym najemcom Marynarska Point 1. Po modernizacji budynek zyska nową jakość i jeszcze bardziej nowoczesne oblicze. Prace remontowe będą uzupełnieniem dla wcześniejszych zmian, w ramach których w obiekcie zastosowano proekologiczne i energooszczędne rozwiązania, dzięki którym nieruchomość zdobyła certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent” – mówi Agnieszka Węgrzyńska, Associate w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja właściciela, Savills.

Budynek biurowy Marynarska Point 1 zlokalizowany jest przy ul. Postępu 15B w Warszawie. Obiekt oferuje łącznie 13 270 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 10 kondygnacjach oraz lokale handlowe na parterze. W odległości zaledwie pięciu minut pieszo znajduje się centrum handlowe Galeria Mokotów, a także przedszkole, centrum fitness, basen oraz liczne restauracje i kawiarnie. Nieruchomość posiada certyfikat bezpieczeństwa w kontekście zagrożenia COVID-19.

W 2021 roku właścicielem obiektu został fundusz inwestycyjny zarządzany przez Adventum Group. Firma Savills pełni rolę zarządcy budynku oraz wyłącznego doradcy ds. wynajmu powierzchni biurowej.