Z początkiem roku pozwolenie na użytkowanie otrzymał drugi etap najnowszej inwestycji Echo Investment w centrum Krakowa. Kompleks biurowy Brain Park wzbogacił regionalny rynek biurowy o łącznie 43 tys. mkw. powierzchni oraz blisko 10 tys. mkw. terenów zielonych.

Budowa kompleksu biurowego u zbiegu alei Pokoju i ulicy Fabrycznej na krakowskich Grzegórzkach rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Zgodnie z harmonogramem niespełna rok później na szczycie pierwszego etapu zawisła symboliczna wiecha. Pierwsze dwa biurowce o powierzchni 30 tys. mkw. były gotowe na przyjęcie najemców w listopadzie 2022 roku. Oddany właśnie do użytku trzeci budynek Brain Park o powierzchni 13 tys. mkw. osiągnął docelową wysokość ponad 40 metrów w lutym ubiegłego roku. Brain Park jest miejscem pracy dla kilku tysięcy specjalistów, a z jego wygodnych przestrzeni korzystają już firmy EPAM Polska, PepsiCo GBS, ALDI Tech Hub, APPTIO Poland, Mercator Medical, biura serwisowane Loftmill oraz przychodnia Medicover.

Kraków stale cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem pracodawców z sektorów technologii, finansów i nowoczesnych usług wspólnych. Ten drugi największy w kraju rynek pracy biurowej utrzymuje wysokie miejsce na podium miast przyjaznych dla biznesu, zarówno w rankingach fDi, jak i według magazynu Forbes. Przez ponad 20 lat inwestowania w stolicy Małopolski zbudowaliśmy blisko 115 tys. mkw. wysokiej jakości biur, które wspierają działalność firm i są lubiane przez pracowników – mówi Joanna Nicińska, dyrektor regionalna w Echo Investment.

Brain Park zaprojektowała pracownia Baumschlager Eberle Architekci Kraków, która postawiła na elegancką bryłę z ponadczasową, jasną elewacją.

Cieszy nas ogromnie kolejna udana współpraca z Echo Investment. Brain Park to przykład ponadczasowej, powściągliwej w formie architektury, która współtworzy jakość urbanistyczną tego obszaru Krakowa – dodaje Anna Pawłowska, dyrektor zarządzająca Baumschlager Eberle Architekci Kraków.

Echo Investment dużo uwagi poświęciło otoczeniu inwestycji, której sercem jest pełne zieleni, otwarte patio. Znajdują się tutaj przyjazne strefy do odpoczynku i spożywania posiłków na świeżym powietrzu, miejsce do gry w tenisa stołowego, stoły do gry w szachy, huśtawki i przestrzeń do aktywności typu street workout. Pracownicy biur w Brain Park mają też do dyspozycji zielone tarasy, a z wyższych pięter mogą podziwiać panoramę miasta z Zamkiem Królewskim na Wawelu w roli głównej.

Śródmiejska lokalizacja Brain Park w pobliżu dwóch ważnych krakowskich węzłów komunikacyjnych – Ronda Mogilskiego i Ronda Grzegórzeckiego – gwarantuje doskonałe połączenia i szybki dojazd komunikacją miejską. Ponadto, obiekt jest wyposażony w szereg udogodnień, takich jak 485 miejsc parkingowych, 300 miejsc dla rowerów, stacje do ładowania aut i hulajnóg elektrycznych oraz szatnie z prysznicami.

Brain Park jest częściowo zasilany zieloną energią wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. W budynkach zastosowano rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa, które oszczędzają energię i wodę oraz zmniejszają wpływ na środowisko, co potwierdził certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. To również pierwszy projekt biurowy w Krakowie z certyfikatem WiredScore Platinum, który potwierdza jego najlepszą łączność cyfrową i zaawansowanie technologiczne.

 
 

 

 

Author

  • Echo Investment

    Echo Investment jest polskim deweloperem, jedynym z tak bogatym doświadczeniem w kluczowych sektorach rynku nieruchomości. Obecnie firma koncentruje się na segmencie biurowym, handlowym i PRS. Realizuje też miastotwórcze projekty wielofunkcyjne, takie jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi - miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać oraz korzystać z atrakcyjnej oferty handlowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Zgodnie z przyjętą strategią, w sierpniu 2023 roku spółka zwiększyła do ponad 89% udziały w kapitale firmy Archicom, przenosząc do niej całość kompetencji i projektów w obszarze biznesu mieszkaniowego. Echo Investment regularnie raportuje swoje cele i działania w obszarze ESG, które wspierają zrównoważony rozwój największych polskich miast. Wśród inicjatyw firmy jest m.in. program społeczny, dzięki któremu na terenach zurbanizowanych powstają łąki kwietne, wzbogacające lokalne ekosystemy. Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównymi akcjonariuszami Spółki są Wing oraz partnerzy Griffin