Globalworth – wiodący właściciel i zarządca nieruchomości biurowych i mixed-use w Europie Środkowo-Wschodniej – w ciągu sześciu miesięcy 2023 roku zawarł w Polsce 93 transakcje najmu o łącznej powierzchni blisko 48 000 mkw. Ten bardzo dobry leasingowy wynik to efekt finalizacji nowych umów biurowych i usługowo-handlowych, przedłużenia istniejących kontraktów i zwiększenia powierzchni przez najemców.

Wśród 93 umów podpisanych w I półroczu br. na polskim rynku, 40 kontraktów – na ponad 18 000 mkw. – dotyczy nowych najmów oraz zwiększenia wynajmowanej powierzchni przez dotychczasowych najemców obecnych w budynkach Globalworth.

Rozbudowane portfolio Globalworth w Polsce składające się z 22 nieruchomości w najlepszych lokalizacjach w Warszawie i w pięciu największych miastach regionalnych sprawia, że jesteśmy w stanie przedstawić klientom unikalną ofertę dopasowaną do ich potrzeb, specyfiki branży czy skali działalności. Wyróżnikiem są nie tylko różnorodne warianty dostępnych powierzchni, ale również długofalowe wsparcie właścicielskie i cały wachlarz dodatkowych usług realizowanych przez nasze zespoły, jak m.in. projektowanie i realizacja fit-outów oferowana przez dział Workplaces. Bardzo dobry leasingowy wynik za I półrocze, w tym przedłużenia umów i ekspansje, to wyraz docenienia przez najemców naszych nieustannych inwestycji w przebudowy i modernizacje istniejących budynków, a także realizowanych obecnie działań związanych z zagadnieniami ESG czy rozwijaniu nowych technologii za sprawą wdrażanej w naszych budynkach Globalworth App.”

Artur Apostoł, Managing Director – Real Estate Operations Poland w Globalworth Poland.

Wśród firm, które w pierwszych sześciu miesiącach tego roku zdecydowały się na kontynuację współpracy z Globalworth w Polsce, znalazły się m.in. Vonage (1 000 mkw.) we wrocławskim Retro Office House oraz BNI (3 300 mkw.) w Warsaw Trade Tower.

Z kolei z nowych najmów warto wymienić umowy m.in. z firmą doradczą Olesiński i Wspólnicy (2 200 mkw.) we wrocławskiej Renomie, czy LeverX Group (3 200 mkw.) i Zagrywki (1 300 mkw.) w Retro Office House.

Author