Kancelaria Dentons doradzała spółce Ignitis Renewables przy refinansowaniu w wysokości 82 milionów euro dla farmy wiatrowej Pomerania, zlokalizowanej w województwie pomorskim. Działająca od grudnia 2021 r. farma składa się z 29 turbin, które generują około 300 GWh energii rocznie, co wystarcza na pokrycie zapotrzebowania blisko 160 000 gospodarstw domowych.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zapewnił środki w wysokości 52 milionów euro, natomiast Nordycki Bank Inwestycyjny (NIB) udzielił kredytu w wysokości 30 milionów euro. Skandinavska Enskilda Banken (SEB) pełnił rolę agenta, agenta zabezpieczeń oraz banku rachunków. Finansowanie zostało przeprowadzone na zasadach finansowania projektu z ograniczonym regresem i zastąpiło poprzednie finansowania korporacyjne udzielone przez EBI w marcu 2020 r. oraz przez NIB w październiku 2020 r.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za niezachwianą współpracę z EBI i NIB, jako że ich wsparcie jest fundamentem sukcesu naszych projektów w dziedzinie energetyki odnawialnej. Jako Grupa Ignitis, jesteśmy liderami zielonej transformacji w regionie bałtyckim i Polsce, dążącymi do stworzenia przyszłości opartej o zasilanie wyłącznie energią zrównoważoną. Ta ambitna wizja jest uzależniona od wsparcia ze strony kluczowych europejskich instytucji finansowych”, powiedział Jonas Rimavičius, dyrektor finansowy Grupy Ignitis.

Zespół Bankowości i Finansów Dentons pełnił rolę głównego doradcy Ignitis Renewables. Zespołem kierował partner Mark Segall, wspierany przez Jakuba Zienkiewicza (counsel) oraz Jakuba Olejniczaka (associate). W zakresie prawa litewskiego Dentons współpracował z kancelarią TGS Baltic.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com