Warszawskie biuro kancelarii CMS, zrealizowane we współpracy z pracownią Trzop Architekci, zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Prime Property Prize 2023 w kategorii Przestrzeń Komercyjna. Nagrody zostały wręczone 18 września podczas uroczystej Gali Property Forum 2023.

Nagroda w kategorii Przestrzeń Komercyjna przyznawana jest przestrzeniom biurowym, handlowym, usługowym, hotelowym i gastronomicznym za unikalny design, nowatorskie rozwiązania architektoniczne i projektowe, oryginalne i funkcjonalne wyposażenie czy nowoczesne technologie. W szczególności brane są pod uwagę wnętrza, w których na pierwszym miejscu stawia się komfort pracowników i klientów.

Nowe biuro, do którego kancelaria CMS przeprowadziła się pod koniec 2022 roku, zajmuje powierzchnię 7 tys. mkw. na 5 piętrach w budynku Varso Tower. Projekt aranżacji przestrzeni powstał we współpracy z pracownią Trzop Architekci, a głównym założeniem przy jego realizacji były wartości CMS, których fundamentem jest człowiek i jego potrzeby.

Celem nowego biura miało być stworzenie maksymalnie przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni z dużą ilością proekologicznych materiałów, energooszczędnych rozwiązań i zieleni. W biurze CMS zadbano o wzmocnienie budowania kultury organizacyjnej w ramach koncepcji „cultureplace”, w myśl której powstały liczne przestrzenie dedykowane budowaniu relacji, pracy wspólnej i spotkaniom. Przestronne sale konferencyjne, pokoje do pracy kreatywnej, strefy kuchenne w stylu kawiarnianym oraz biblioteki zostały zaprojektowane z dużą dbałością o detale.

Inspiracją projektową dla pracowni Trzop Architekci była modernistyczna Warszawa XX-lecia międzywojennego i jej architektura. Modernizm widoczny jest w biurze CMS zarówno w elementach przestrzennych, jak i w użytych formach i materiałach. To również z modernizmu zaczerpnięto ideę stworzenia otwartej przestrzeni wydzielonej przeszkleniami, które w biurze CMS dają możliwość zmiennych perspektyw i odbioru biura jako jednej przenikającej się przestrzeni.

Wspólną ambicją CMS i Trzop Architekci jest uzyskanie dla biura certyfikatu WELL, który ocenia jakość środowiska pracy danej powierzchni biurowej. Biuro CMS jest obecnie w procesie certyfikacji WELL, a w ostatnim czasie otrzymało również certyfikat BREEAM, który weryfikuje powierzchnie biurowe pod kątem proekologicznych rozwiązań.

„Nagroda Prime Property Prize w kategorii Przestrzeń Komercyjna jest dla nas potwierdzeniem, że przestrzeń, którą stworzyliśmy to nie tylko design i nowatorskie rozwiązania, ale przede wszystkim miejsce, które łączy ludzi. Realizujemy naszą strategię „cultureplace”, dlatego biuro powstało z myślą o relacjach, zapewnieniu poczucia przynależności i aktywnym uczestnictwie w życiu kancelarii. Niezwykle cieszy nas, że praca, którą włożyliśmy w ten projekt została dostrzeżona, czego wyrazem jest właśnie ta nagroda. Nie świętowalibyśmy jednak tego sukcesu, gdyby nie wsparcie Trzop Architekci na każdym etapie projektu. Dziękujemy Bartoszowi Trzopowi oraz całemu zespołowi jego pracowni, który pracował nad realizacją naszego biura – Magdalenie Antończyk, Michelowi Juraszynskiemu, Marcie Janiszek, Magdzie Woźniakowskiej, Alicji Zimniak, Karolinie Koniecznej, Kindze Gajewskej i Małgorzacie Szlązek”, mówi Beata Kępowicz, COO w kancelarii CMS.

Konkurs Prime Property Prize organizowany jest przez Grupę PTWP oraz redakcje portali Property News i Property Design. W konkursie wyróżniane są firmy i projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach: Człowiek Roku Propertynews.pl, Deweloper Roku, Miasto Przyjazne Inwestorom, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Handlowej, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej, Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Logistyczno-Magazynowej, Inwestycja Roku Rynek Hotelarski, Inwestycja PRS, Architektura, Doradca Roku, Przestrzeń Komercyjna i Strategia ESG.

Author

  • CMS

    CMS jest międzynarodową kancelarią prawną świadczącą kompleksowe usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. Kancelaria posiada ponad 80 biur w ponad 40 państwach na całym świecie, w ramach których usługi prawne świadczy ponad 5 000 prawników. CMS jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii w Polsce, gdzie działa blisko 30 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 200 prawników, którzy doradzają klientom działającym we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji dostępnych jest na stronie cms.law