Jedna z największych polskich firm generycznych i jeden z najstarszych polskich producentów farmaceutyków na świecie Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne “Polfa” SA (TZF), oraz międzynarodowa firma konsultingowa, inżynierska i zarządzająca projektami Bilfinger Tebodin podpisali umowę w grudniu 2021 r.

Na podstawie umowy, Bilfinger Tebodin będzie zarządzał budową zakładu Polfy do produkcji silnie działających leków sterylnych oraz laboratorium badawczo-rozwojowego w Polsce w Warszawie.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A. z historią firmy sięgającą 1823 roku, są producentem ponad 140 różnych leków dystrybuowanych w Polsce i w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Od blisko 200 lat firma dostarcza produkty najwyższej jakości. TZF “Polfa” S.A. planuje budowę od podstaw nowoczesnego zakładu produkcyjnego do produkcji leków onkologicznych i immunosupresyjnych w Warszawie. W budynku znajdzie się kompletne zaplecze laboratoryjne z wydzieloną strefą kontroli jakości oraz badań i rozwoju.

Oprócz produkcji i laboratoriów w budynku znajdzie się zaplecze sanitarno-socjalne, pomieszczenia biurowe i techniczne. Będzie to pierwszy tak wyjątkowy projekt w Polsce i jeden z nielicznych w tej części Europy. Bilfinger Tebodin będzie pełnić rolę Inwestora Zastępczego całego projektu i będzie wspierać Polfę przez cały proces w zakresie usług technicznych, organizacyjnych i zarządzania.

Bilfinger Tebodin jest profesjonalnym partnerem EPCM, projektującym, utrzymującym i ulepszającym istniejące zakłady, a także zapewniającym możliwości i wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania nowych zakładów farmaceutycznych oraz biofarmaceutycznych. Z ponad 150 osobami zaangażowanymi w projekty farmaceutyczne, firma jest uważana za kluczowego gracza na rynku europejskim, wspieranym przez solidną międzynarodową organizację.
Bilfinger Tebodin poza rynkiem farmaceutycznym jest czynnym dostawcą usług na innych rynkach inżynierii przemysłowej, infrastrukturalnej oraz komercyjnej.

Kamil Garbera, p.o. Dyrektora Operacyjnego w TZF S.A.: „Cieszę się, że mamy tak doświadczonego partnera biznesowego w branży budowlanej, jakim jest Bilfinger Tebodin, ta współpraca z pewnością pomoże nam skutecznie radzić sobie z ewentualnymi wyzwaniami, z jakimi możemy się mierzyć podczas tej wyjątkowej inwestycji.“

Robert Chabros, Menadżer Projektu TZF S.A., odpowiedzialny za nowy projekt: „Wierzymy, że wspólnie z zespołem Bilfinger Tebodin zrealizujemy ten wymagający projekt zgodnie z budżetem, na czas i w najwyższej możliwej jakości, jaka jest potrzebna w tak zaawansowanych technologicznie projektach.”

Przemysław Dąbrowski, Dyrektor Handlowy PMC w Bilfinger Tebodin: „Jako kierownik projektu / Inwestor Zastępczy będziemy odpowiedzialni za precyzyjne planowanie, kontrolę budżetu i przestrzeganie wymagań jakościowych, w celu spełnienia potrzeb biznesowych Klienta. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i cieszymy się na dobrą współpracę przy tym wymagającym i złożonym projekcie z tak znanym i doświadczonym partnerem biznesowym jak TZF S.A.”